مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,23 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1690منبع: تابناک
کد خبر : 10001522 10:19:00 | 1393/11/26

"چگونه می‌توان از وقوع جرائم اینترنتی جلوگیری کرد؟ ” ESET با تدوین ۶ گام کلی به این سئوال پاسخ داده است تا با رعایت این قوانین بتوانیم از وقوع انواع جرائم و تهدیدهای اینترنتی در جوامع جلوگیری کنیم.

ESET  به تازگی مجموعه‌ای از قوانین که ماحصل۲۵ سال تحقیق و فعالیت این شرکت است را در ۶ بند خلاصه کرده. این قوانین در زمینه مبارزه با انواع جرائم کامپیوتری و اینترنتی است که فعالیت کاربران را در فضای مجازی به مخاطره می‌اندازد.

فشار‌های بین‌المللی: کشوری که قوانین امنیتی فضاهای اینترنتی را دور می‌زند و مستقیما یا به واسطه افرادی به فضای مجازی ملل دیگر تجاوز می‌کند باید توسط جامعه‌ی بین‌المللی تحریم شود.

اولویت‌های ملی هر کشوربا استفاده از منابعی برای شناسایی و دستگیری مجرمان اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگیری سریع‌تر مجرمان: شامل طیف وسیعی از اقداماتی است که برای جلوگیری از جرم و یا دستگیری جنایت‌کاران و مجرمان اینترنتی اعمال می‌شود. از جمله محکوم کردن مجرمان و یا افزایش سرعت در اعمال مجازات در ازای اعمال مجرمانه که توسط مجرم صورت گرفته است.

آموزش‌های اخلاقیافزودن موضوعاتی در خصوص امنیت فضای سایبری و کامپیوتری به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی که در آینده با آن روبرو خواهیم شد، به کتب آموزشی مدارس توسط آموزش و پرورش هر کشور. مزایای این روش در دراز مدت مشخص می‌شود.

ایجاد فرصت‌هایی برای بهبود کشورهای در حال توسعهایجاد مشاغل دورکاری و یا آموزش و یا ایجاد مشاغل در حوزه‌هایی که از جرائم اینترنتی جلوگیری می‌کنند.

پیش‌بینی مشکلات (اندازه‌گیری مشکل): اندازه‌گیری احتمال به‌وقوع پیوستن یک مشکل و یا جرم اینترنتی برای پیشگیری از آن.

لازم به ذکر است از این شش بند می‌توان به عنوان گام‌های اساسی برای جلوگیری از جرایم فضای سایبری یاد کرد.

در این بیانیه آمده است: روند به نتیجه رسیدن این فرایندها قطعا طولانی خواهد بود اما نتایج مثبت آن در آینده می‌تواند تاثیرات فراوانی بر نحوه جلوگیری از جرایم سایبری بگذارد.

(0)
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما