مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1707منبع: روزنامه خراسان
کد خبر : 10001585 09:29:00 | 1393/12/2

براي جلوگيري از هک شدن و نفوذ مجرمان اينترنتي به سيستم اتصال به اينترنت واي فاي يا همان بي سيم، راهکارهايي وجود دارد که رعايت آن ها مي تواند بسيار مفيد باشد و سيستم شما را از خطر هک شدن نجات دهد. با ما همراه شويد تا مروري داشته باشيم بر چند نکته امنيتي:

1- به پيشنهاد مايکروسافت بهترين نوع رمزگذاري روي مودم شبکه بي سيم، پروتکل هاي امنيتي WPA-PSK و WPA2-PSK است. اين نوع پروتکل ها، رمز عبور شما را هر ميلي ثانيه رمزگذاري و درصد هک آن را به 64 سال آينده موکول مي کنند!

2- در صورت استفاده از حالت PPPOE روي مودم، قابليت MAC Filter را روي مودم فعال کنيد.

3- اگر از بيش از يک رايانه براي اتصال به اينترنت استفاده نمي کنيد، مودم خود را روي حالت Bridge تنظيم کنيد.

4- در زمان هايي که از خانه يا محل کار به مدت طولاني خارج مي شويد، مودم خود را خاموش کنيد.

5- مي توانيد با مراجعه به سايت سازنده مودم، آخرين نسخه Firmware مودم را نصب کنيد تا تنظيمات نرم افزاري مودم شما همواره به روز باشد.

6- برخي برنامه ها مانند Wireless Network Watcher مي توانند براي مشاهده اتصالات دستگاه هاي بي سيم به مودم شما پيغام هشدار دهند. در صورت مشاهده اتصالات ناشناخته آن ها را قطع کنيد و يا هرچه سريع تر رمز عبور مودم خود را تغيير دهيد.

7- اگر رايانه شما نزديک مودم است و مي توانيد از سيم براي اتصال به آن استفاده کنيد، با اتصال سيم به مودم مي توانيد تنظيمات مربوط به اتصال بي سيم را در مودم غيرفعال کنيد و امنيت شبکه را بالاتر ببريد.

(0)