مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,23 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1292منبع: روزنامه خراسان
مطالب خواندنی > کامپیوتر

غيرفعال سازي PDF Viewer در کروم و فايرفاکس

کد خبر : 10001831 10:06:00 | 1393/12/16

همان طور که مي دانيد هر 2 مرورگر کروم و فاير فاکس از فرمت PDF پشتيباني مي کنند و زماني که روي لينک يک فايل با اين فرمت کليک کنيد، اين مرورگر ها آن ها را در يک تب جديد باز مي کنند. اما وقتي قرار باشد يک فايل حجيم PDF توسط اين مرورگر ها نمايش داده شود، کاربربايد زمان زيادي رامنتظر بماند و مشکل اينجاست که براي هر دفعه باز شدن اين فايل بايد اين زمان صرف شود. در اين ترفند نحوه غيرفعال سازي اين ويژگي را در کروم و فايرفاکس آموزش مي دهيم.

در کروم: ابتدا يک تب جديد باز و در قسمت آدرس يا URL لينک Chrome://plugins را تايپ و آن را Enter کنيد تا صفحه تنظيمات پلاگين ها در کروم باز شود. اکنون فهرست تمامي پلاگين ها قابل مشاهده است. به دنبال «Chrome PDF Viewer» بگرديد و پس از يافتن آن، روي «Disable» کليک کنيد تا غيرفعال شود. با غيرفعال کردن اين ويژگي، ديگر يک فايل PDF توسط خود مرورگر نمايش داده نمي شود و تنها آن را دانلود مي کند.

در فايرفاکس: ابتدا يک تب جديد باز کنيد و در قسمت آدرس بار about:config را بنويسيد و دکمه Enter را بزنيد. اکنون صفحه براي شما باز مي شود، در قسمت جست وجوي آن pdfjs.disabled را بنويسيد و پس از ديدن آن حالت Value را به True تغيير دهيد. براي باز گرداندن به حالت قبلي کافي است همان گزينه را به False تبديل کنيد.

(0)
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما