مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,23 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1407منبع: خبرگزاری مهر
کد خبر : 10001968 08:56:00 | 1393/12/25

پلیس فتا نسبت به برگزاری جشنواره خرید اینترنتی «دوشنبه بازار اینترنتی» به دلیل افزایش ارسال ایمیل‌های ناخواسته هشدار داد.

سرهنگ علیرضا آذردرخش سرپرست اداره پيشگيري از جرايم سايبري پليس فتا با اشاره به دومین جشنواره ملی هفته خرید اینترنتی با عنوان دوشنبه بازار اینترنتی که از ۱۸ تا ۲۵ اسفندماه برگزار می‌شود گفت: شاهد افزایش ارسال ایمیل‌های ناخواسته (هرزنامه و spam) برای کاربران اینترنت هستیم.

وی با بیان این‌که Spam ایمیلی ناخواسته است که بدون درخواست و به طور مکرر با محتوای تجاری در مقیاس بزرگ برای کاربران، بدون استثنا قائل شدن ارسال می‌شود، در توصیه به فروشگاه‌های اینترنتی حاضر در این جشنواره گفت: ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی از سوی این فروشگاه‌ها برای کاربران تغییر در فروش آن‌ها حاصل نمی‌کند و بسیاری از این ایمیل‌ها بدون دیده شدن از سوی کاربران حذف می‌شود و یا توسط سرویس‌های ارائه دهنده پست الکترونیک، هرزنامه تشخیص داده شده و در پوشه spam ذخیره می‌شوند.

سرهنگ آذردرخش با اشاره به اين‌كه بهتر است فروشگاه‌های حاضر در این جشنواره برای تبلیغ فروشگاه و کالای خود از روش‌های دیگر بهره ببرند، به کاربران در خصوص مقابله با ایمیل‌های اسپم توصيه كرد: برای مقابله با نامه‌های الکترونیکی ناخواسته تاکنون روش‌های متعددی ایجاد و این روند با توجه به ابعاد گسترده آن هم‌چنان ادامه دارد.

وی گفت: بهترین تکنولوژی که در حال حاضر برای توقف اسپم وجود دارد، استفاده از نرم‌افزارهای فیلترینگ است چرا كه در این نوع برنامه‌ها، وجود کلید واژه‌های خاصی را در خط موضوع پیام، بررسی و در صورت شناسایی آنان، نامه الکترونیکی مورد نظر را حذف می‌کند؛ براین اساس کاربران سعی کنند با بهره‌گیری از روش خودکار تقسیم‌بندی نامه‌های رسیده به صندوق پست الکترونیکی، در برابر نامه‌های مختلف ارسالی خبری، تبلیغی و ... لااقل با دسته‌بندی منطقی روبه‌رو شوند.

سرپرست اداره پيشگيري از جرايم سايبري پليس فتا ناجا گفت: بهتر است کاربران در صفحات وبلاگ یا وب‌سایت خود یا صفحات الکترونیکی از درج ایمیل خود خودداری کنند؛ کاربران در هر وب سایت، باشگاه مجازی و ... ثبت نام نکنند و ایمیل خود را در اختیار این سایت‌ها قرار ندهند.

این مقام مسئول گفت: سعی کنید یک کلمه عبور و پست الکترونیکی برای وب سایت‌ها و باشگاه‌ها داشته باشید و یک ایمیل هم برای کارهای ضروری و ارسال و دریافت نامه دوستان بگذارید؛ بدین گونه راحت‌تر می‌توانید نامه‌ها را بررسي کرده و هرگز دچار اسپم نمی‌شوید.

وی در توصیه به کاربران فضای سایبر گفت: استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی و ضد ویروس، مرورگر وب و سیستم عامل به‌روز، بهترین سد دفاعی در برابر ویروس‌ها، بدافزارها و دیگر تهدیدهای آنلاین محسوب می‌شود.

سرهنگ آذردرخش از تمامی کاربران خواست تا در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

 

(0)