مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 2176منبع: برق نيوز
کد خبر : 1000175 09:11:02 | 1393/5/25

یک کمپانی بزرگ امریکایی قراردادی به ارزش 1.1 میلیارد دلار را در یک اقدام مشترک با ایران به امضاء رسانده است. بر اساس این قرارداد قرار شده که ضایعات انسانی و مواد زائد توسط تکنولوژی کمپانی کالیفرنیایی ورلد اکو انرژی امریکا به الکتریسیته و نیروی برق تبدیل شود.

 

 

قرارداد ، 1.1 میلیارد دلاری ایران و کمپانی آمریکایی در زمینه انرژی


 سخنگوی کمپانی "ورلد اکو انرژی" به خبرگزاری فرانسه گفته است که آن‌ها قصد تولید 250 مگاوات برق در روز را دارند که این میزان انرژی از طریق آتش زدن ضایعات و فرآیند تبدیل نمک و آب فاضلاب به نیروی برق را دارند.

این سخنگوی کمپانی در "ورلد اکو انرژی" به خبرگزاری فرانسه گفته است که ایران از سرمایه گذاری آمریکا در این پروژه استفاده خواهد کرد.

این قرارداد در 35 سال اخیر بین ایران و امریکا بی نظیر بوده است و با توجه به محدودیت تحریم ها و سقف قرارداد های 20 میلیون دلاری بین ایران و شرکت‌های امریکایی، می توان گفت که بزرگترین قرارداد قرن بین دو کشور ایران و‌ امریکا بوده است.

این سخنگوی کمپانی امریکایی همچنین می گوید که این پروژه که در استان چهارمحال بختیاری اجرا می شود  در حدود 600 تا 700 شغل را ایجاد می کند و 80 درصد از این شغل‌ها به بومی‌های استان چهارمحال بختیاری تعلق خواهد گرفت.

بر اساس برنامه زمانبندی انجام این پروژه قرار است که این پروژه در مهرماه سال جاری آغاز شود و به نظر می رسد که برخی دیگر از شرکت های خارجی هم در این پروژه‌ها شرکت کنند.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانس پرس آمده است که شرکت‌های خارجی زیادی منتظر توافق نهایی ایران و گروه 1+5  در مورد برنامه هسته ای ایران هستند تا همکاری خود را با ایران آغاز نمایند.

 با توجه به اینکه هیچگونه ساز و کار مالی در حال حاضر وجود ندارد که بتوان از این طریق مشکل ارتباط مالی را حل کرد  در نتیجه شرایط را به نحوی باید  مدیریت کرد که این پروژه ها در شرایط تحریم نیز به انجام برسد.

(0)