مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,4 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1820منبع: روابط عمومی برق منطقه‌ای خراسان
کد خبر : 10003391 08:09:00 | 1394/10/6

هم‌زمان با گرامی‌داشت هفته وحدت، پست 132/400  کیلوولت خواف طی مراسمی با حضور دکتر نوبخت معاون رييس جمهور و رييس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و جمعی از مدیران و مسوولان استان و شهرستان خواف، افتتاح و موردبهره برداری قرار گرفت .

 

 در مراسم افتتاح این پست ، دکتر نوبخت در بازدید از قسمت‌های مختلف پست و ضمن افتتاح این پروژه ، از یادمان بهره برداری پست رونمایی کرد.

در مراسم بازدید و افتتاح پست خواف ، مهندس متولی‌زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان ضمن تشریح مشخصات پست گفت: این پست و خط ارتباطی آن با 528 میلیارد ریال هزینه احداث گردیده و در فاز اول 200مگاولت آمپر ظرفیت داشته که دارای 4 فیدر 132 کیلوولت و 2 فیدر 400 کیلوولت می باشد.

وی همچنین تصریح کرد : تامین برق مورد نیاز معادن سنگان خواف و صنایع وابسته، امکان اتصال نیروگاه‌های بادی منطقه به شبکه ، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه و کاهش تلفات شبکه از مزایای اجرای این پست است.

ویژگی های پست خواف

مهندس متولی‌زاده در مراسم افتتاح پست 400 کیلوولت خواف با اشاره به مشخصات فنی و ویژگی‌های این پروژه گفت:
95 درصد تجهیزات پست 400کیلوولت خواف ساخت داخل است ، ضمن اینکه در کلیه مراحل اجرایی آن از مهندسی ارزش استفاده شده و از لحاظ فنی در شیب طبیعی زمین اجرا گردیده است که صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه ها در برداشته است و بهینه سازی و کوچک سازی ابعاد اتاق فرمان نیز ازدیگر ویژگی های این پست محسوب می شود .

رونمایی از یادمان پروژه

در خاتمه این مراسم دکتر نوبخت از یادمان پست 400 کیلوولت خواف رونمایی کرد و در سخنان کوتاهی ضمن گرامی‌داشت هفته وحدت، افتتاح این پروژه بزرگ را حرکتی مبارک دانست.شایان ذکر است در این مراسم توسط دکتر نوبخت ، لوح تقدیر به مدیران و دست اندرکاران احداث  پست 400 کیلوولت خواف اهداء گردید. 

(0)