مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 ارديبهشت 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1432منبع: ايرنا
کد خبر : 10003532 08:04:00 | 1394/10/23

 وزارت نیرو اعلام کرد: اکسپوی 2017 قزاقستان با شعار ' انرژی آینده ' فرصت مناسبی برای حضور و جلب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش انرژی‌های نو ایران محسوب می‌شود.

  نمایشگاه مزبور با هدف جلب توجه جهانی به مشکل رشد اقتصادی و تامین انرژی در آینده جهان برگزار می‌شود و بر اهمیت چالش تامین انرژی نیز تاکید دارد.

شعار کشور قزاقستان برای نمایشگاه اکسپو 2017 موضوع 'انرژی آینده' است و این رویداد فرصتی برای تبادل نظر به منظور دستیابی به روش و نگرش‌های جدید تامین انرژی به حساب می‌آید.
قرار است اکسپوی 2017 آستانه قزاقستان از 10 ژوين تا 10 سپتامبر (20 خرداد تا 19 شهریور 1396) در این کشور برپا شود و تاکنون 60 کشور و 13 سازمان بین‌المللی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.
مسوولیت برپایی غرفه ایران در اکسپوی 2017 را شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران عهده‌دار است و سازمان‌های ذی‌ربط از جمله وزارت نیرو و سازمان‌های زیرمجموعه آن از جمله سابا و سانا نیز در این پروژه ملی مشارکت خواهند کرد.
جمهوری اسلامی ایران به‌تازگی در اکسپو 2015 میلان ایتالیا، نشان نقره‌ای طراحی نمایشگاهی را برای نخستین بار در طول دوران برگزاری نمایشگاه اکسپو به دست آورد و قزاقستان جایگاه سوم را کسب کرد.
سومین نشست هماهنگی نمایندگان وزراتخانه‌ها و سازمان‌های حاضر در اکسپوی 2017 آستانه قزاقستان سه‌شنبه در وزارت نیرو برگزار شد .
نمایشگاه بین‌المللی اکسپو، رویدادی فرهنگی - تجاری است که بر روی غذا، معماری، طراحی، طبیعت، نمایش، سنت‌ها و آینده متمرکز شده و فرصتی برای تامل و بحث در خصوص تلاش کشورهای مختلف جهان برای یافتن راه‌حل‌هایی برای تناقضات جهان در زمینه تغذیه، انرژی و محیط‌زیست است که هر پنج سال یک بار در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود.
بر اساس روش‌های تحقیقاتی موجود و ظرفیت سنجی‌های صورت گرفته، نیروگاه‌های بادی کشور 40 هزار مگاوات ظرفیت دارند، بیش از 300 روز آفتابی در سال داریم و در حوزه انرژی زمین‌گرمایی نیز 15 میدان زمین‌گرمایی در کشور شناسایی شده که استحصال انرژی آنها، می‌تواند برق کشور را تامین کند و کاربردهای غیرنیروگاهی برای توسعه کشاورزی و توریسم داشته باشد.

(0)