مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1780منبع: برق نيوز
کد خبر : 10003536 09:00:00 | 1394/10/23

وزیر سابق نیرو گفت: در شرایط فعلی کشور آن چیزی که به‌طور قاطع می‌توانم بگویم این است که انجام هر گونه ادغام یا انحلال در حوزه نفت و نیرو، کار بسیار بزرگی است و تبعات بزرگی نیز دارد.

مجید نامجو اظهار داشت: یک‌بار در دولت گذشته نیز تشکیل وزارت انرژی مطرح شده بود، با این فرق که در آن زمان ادغام وزارت نفت در وزارت نیرو مورد نظر بود و در دولت فعلی، ادغام وزارت نیرو در نفت مورد نظر است.

وی افزود: در دولت قبل، وقتی موضوع تشکیل وزارت انرژی مطرح شد؛ ما در دولت وارد بررسی این موضوع شدیم؛ اما تمامی بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسید که این‌کار نیاز به بررسی‌های جامع دارد و در شرایط حال حاضر کشور که هم بخش آب و برق نیاز به توجه ویژه دارند و هم بخش نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی نیاز به برنامه‌ریزی منسجم دارند، نباید دو وزارت‌خانه نفت و نیرو ادغام شوند.

وزیر سابق نیرو تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور نیز، آن‌چیزی که به‌طور قاطع می‌توانم بگویم این است که انجام هر گونه ادغام یا انحلال در حوزه نفت و نیرو، کار بسیار بزرگی است و تبعات بزرگی نیز دارد.

وی ادامه داد: اگر تصمیمی بخواهد برای انجام این کار بزرگ گرفته شود، باید پیش از آن، بررسی‌ها و مطالعات جامع و گسترده‌ای در این خصوص انجام شود و تمامی تبعات فعلی و آینده این تصمیم بزرگ، باید پیش از اجرا سنجیده شود.
(0)