مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1844منبع: ايرنا
کد خبر : 10003594 12:37:00 | 1394/10/29

 وزیر نیرو گفت: تولید هفت هزار و 500 مگاوات انرژی تجدیدپذیر برنامه اصلی وزارت نیرو برای کاهش انتشار کربن تا سال 2030 تعهد شده که عمده آن در برنامه ششم توسعه (99- 1395) محقق می‌شود.

 حمید چیت‌چیان سه‌شنبه در حاشیه شانزدهمین مراسم اعطای جایزه جهانی انرژی در محل برج میلاد تهران اظهار داشت: برنامه گسترده‌ای برای کاهش انتشار کربن در ایران پیش‌بینی شده است.

وی گفت: وزارت نیرو متعهد شده که تا سال 2030 میلادی حداقل هفت هزار و 500 مگاوات انرژی از نیروگاه‌های تجدیدشونده تولید کند که شامل نیروگاه‌های بادی، آبی کوچک، خورشیدی، زمین گرمایی و زیست توده است.

این مقام مسوول تصریح کرد: تحقق پنج هزار مگاوات از ظرفیت ذکرشده در برنامه ششم توسعه برنامه‌ریزی شده و خرید تضمینی و بلندمدت انرژی تولیدی با این شیوه، امکان توسعه هرچه بیشتر این نوع نیروگاه‌ها در کشور را فراهم می‌سازد.
چیت‌چیان خاطرنشان ساخت: کاهش تلفات انرژی در شبکه از دیگر برنامه‌های جدی است که در یک سال و نیم گذشته چهار درصد کاهش داشته است.
تلفات انرژی برق در شبکه‌های توزیع در آغاز به کار دولت یازدهم 15 درصد بود که امروز به کمتر از 11 درصد کاهش یافته است.
وی یادآور شد: تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی دیگر برنامه در دست اقدام وزارت نیرو برای کاهش کربن است و اینک 16 هزار مگاوات نیروگاه گازی در کشور وجود دارد که برای تبدیل هشت هزار مگاوات آن به سیکل ترکیبی تاکنون قرارداد امضا شده است.
این مقام مسوول تصریح کرد: هزینه‌های این تبدیل تا چند سال آینده از محل سوخت صرفه‌جویی شده توسط دولت پرداخت می‌شود، نیروگاه پرند که با سرمایه‌گذاری گروه مپنا سال آینده وارد مدار می‌شود و نیروگاه فردوسی طوس از جمله این نیروگاه‌های سیکل ترکیبی هستند.

(0)