مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1209منبع: ايرنا
کد خبر : 10003702 08:08:00 | 1394/11/17

 وزیر نیرو گفت: در حالی شاهد بهره‌برداری از سومین نیروگاه برق در هرمزگان هستیم که جمهوری اسلامی ایران در زمان تحریم‌ها به یکی از مهم‌ترین تولید کنندگان و صادرکنندگان تجهیزات نیروگاهی و احداث سد در جهان تبدیل شده است.

 حمید چیت چیان عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گنو در بندرعباس اظهار کرد: هم اکنون تجهیزات نیروگاهی ساخت ایران به بیش از 40 کشور دنیا صادر می‌شود.

عضو هیات دولت تدبیر و امید افزود: در زمینه بعضی از تجهیزات تولیدی داخل با محوریت توربین‌ها، تولیدات ما حرف نخست را در سطح جهان می‌زنند.
وزیر نیرو ظرفیت نیروگاهی نصب شده در داخل کشور را 73هزارمگاواتی ذکر کرد و افزود: درحالی صنعت برق خودش را اداره می‌کند که تا دهه 60هجری خورشیدی نه تنها توانایی ساخت نیروگاه را نداشت بلکه آن‌را بطور کامل وارد می‌کرد.
چیت‌چیان یادآورشد: این کم دستاوردی نیست که از وارد کننده صد درصد به سازنده و صادر کننده دراین بخش تبدیل شده‌ایم.
عضو هیات دولت تدبیر و امید خاطرنشان ساخت: تمام مراحل ساخت، نصب و بهره‌برداری نیروگاه 648 مگاواتی گنو به‌وسیله متخصصان داخلی انجام شده است.
وزیر نیرو تولید و صادرات برق به کشورهای همسایه را از اهداف اصلی این وزارت‌خانه نام برد و گفت: با برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته جمهوری اسلامی ایران در دوران پسا تحریم به هاب انرژی در منطقه تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به وجود ساختار قوی صنعت برق در بندرعباس و نیازهای آینده آن بیان داشت: ظرفیت سه هزار مگاواتی آن به بیش از دو برابر افزایش می‌یابد.
چیت‌چیان اضافه کرد: در این راستا قراردادی بین جمهوری اسلامی ایران با روسیه در زمینه ساخت نیروگاه یک‌هزار و 400 مگاواتی بخار در هرمزگان به امضا رسیده طوری‌که هم اکنون کارشناسان این کشور با سفر به هرمزگان پیگیر کارهای مقدماتی آن هستند.

(0)