مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,21 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1427منبع: ايسنا
کد خبر : 10003705 08:38:00 | 1394/11/17

وزیر نیرو در مراسم افتتاح طرح ملی جکین- جاسک، ضمن قدردانی از دل‌گرمی و حمایت‌های معاون اول رییس‌جمهور از صنعت آب و برق، گفت: اولویت وزارت نیرو ایجاد محدودیت برای اجرای پروژه‌های جدید و اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.

  حمید چیت‌چیان گفت: بهره‌برداری از این طرح بزرگ حاصل تلاش بی‌وفقه مدیران و کارشناسان آبفای هرمزگان، پیمانکاران و مشاوران این طرح بوده است.

مهندس چیت‌چیان با بیان اینکه؛ تامین آب نخستين قدم ضروری برای توسعه منطقه جاسک است، اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح با ظرفیت 710 لیتر بر ثانیه که ظرفیتی بیش از نیاز آبی فعلی جاسک است، شاهد توسعه و شکوفایی این شهرستان باشیم.

مقام عالی وزارت نیرو همچنین افتتاح طرح ملی آب‌رسانی جگین – جاسک را یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های آب‌رسانی در کشور خواند و گفت: ایجاد زیرساخت‌های آب و منابع انرژی در شهرستان جاسک ضروری‌ترین قدم برای شکوفایی و توسعه این شهرستان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در تمام دنیا عمده توسعه‌ها در کنار آب‌های آزاد و رودخانه‌ها اتفاق افتاده، گفت: سواحل خلیج فارس یک ظرفیت فوق‌العاده برای کشور ما محسوب می‌شود که بایستی از این ظرفیت در شهرهای ساحلی استفاده کنیم.

چیت‌چیان افزود: در حال حاضر پروژه آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی شهر بندرعباس توسط بخش خصوصی در حال اجراست که در سال آینده 20 هزار مترمکعب آن به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد اجرای این پروژه، به لحاظ اطمینان بخشی به ساکنان بندرعباس از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و در مواقع خشکسالی می‌توانیم حق آب بیشتری به شهروندان مینابی با کاهش سهم سد استقلال میناب (به‌عنوان یکی از منابع آبی بندرعباس) قايل شویم.

(0)