مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 2165منبع: زندگی سلام ضمیمه روزانه روزنامه خراسان
کد خبر : 1000341 15:02:35 | 1393/6/25

اگر حتي تصور اين که روزي سيستمتان هک شود شما را نگران مي کند و اگر خيال تان از دست هکرها مضطرب است به اين 10 توصيه توجه کنيد تا اندکي خيال تان راحت شود.

 اين توصيه ها تا حد زيادي هکرها را نااميد مي کند و باعث مي شود تا خون شان توي شيشه شود! باور بفرماييد شايد اين راهکارها مناسب ترين راه براي حفظ حريم خصوصي تان از دسترس سارقان اطلاعات باشد. از قديم گفته اند فضاي مجازي ات را سفت بگير ولي هکر همسايه ات را دزد نکن!

۱) از نگهداري فيلم و عکس خانوادگي در رايانه، لپ تاپ و ديگر اقلام ديجيتال قابل حمل بپرهيزيد تا در صورت هک، سرقت يا گم شدن به جز ضرر مالي، آسيب ديگري متوجه شما نشود.

۲) از آنتي ويروس هاي معتبر داراي لايسنس ( کرک نشده) که امکان جانبي از قبيل فايروال و... دارند استفاده و هميشه آن را به روز کنيد.

۳) از نصب نرم افزارهاي کرک شده بپرهيزيد و يا آن ها را از وب سايت هاي معتبر دانلود کنيد.

۴) در نصب بازي روي تلفن همراه خود، از استفاده از بازي هايي که براي نصب طلب دسترسي به PHONEBOOK (دفترچه تلفن) را دارند بپرهيزيد.

۵) هنگامي که به ارسال صوت و تصوير نياز نداريد ميکروفن و وبکم رايانه خود را جدا کنيد يا اگر امکان جداشدن ندارد، روي وبکم لپ تاپ خود يک پوشش مناسب بچسبانيد.

۶) هنگام استفاده از مرورگرها دقت لازم را داشته باشيد و افزونه هايي را که نياز عمده به آن ها نداريد نصب نکنيد و هميشه از نسخه هاي به روز آن ها استفاده کنيد.

۷) تا حد امکان از مرورگر اينترنت اکسپلورر استفاده نکنيد.

۸) تنظيمات امنيتي مودم ADSL يا وايمکس خود را به طور دقيق بياموزيد و آن را انجام دهيد و از تنظيمات پيش فرض استفاده نکنيد و محدوديت هاي دسترسي را اعمال کنيد.

۹) براي دسترسي به رايانه از کلمه عبور حداقل ۸ کاراکتري و استاندارد (حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علايم) استفاده کنيد.

۱۰) هميشه ويندوز خود را به روز رساني کنيد و در صورت امکان از ويندوز به لينوکس کوچ کنيد.
(0)
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما