مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,30 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1386منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10003761 08:20:00 | 1394/11/25

محققین دانشگاه UCL انگلیس موفق به ابداع روشی شده‌اند که در هر ثانیه می‌توان ۱.۱۲۵ ترابایت داده‌های دیجیتالی را در دنیای اینترنت جابجا کرد.

 محققین دانشگاه UCL با ارتقا سیستم اطلاعات نوری توانستند رکورد جدیدی را در انتقال داده‌های دیجیتالی ثبت کنند که به‌عنوان سریع‌ترین زمان ممکن محسوب می‌شود.

در این شیوه محققین دانشگاه UCL انگلیس موفق به بهینه کردن سیستم SNR (نسبت سیگنال به نویز) شدند و توانستند فرآیند پیشرفته سیگنال دیجیتالی را بکار گیرند که به‌وسیله آن بتوانند حداکثر داده‌ها را انتقال دهند.

به عبارت دیگر این گروه تحقیقاتی از پربازده‌ترین روش‌ها برای کدگذاری داده‌ها در سیگنال‌های نوری استفاده کرده‌اند. سپس به‌طور هوشمندانه از تکنیک‌های کاهش نویز که معمولا در ارتباطات وایرلس استفاده می‌شود، بهره بردند و آنها را برای پخش نوری داده‌ها بکار گرفتند.

این در حالی است که سیستم‌های فعلی پخش نوری داده‌ها قادر به دریافت داده‌های سیگنال شبکه تا حداکثر ۱۰۰ گیگابایت در ثانیه هستند که ابداع این شیوه سرعت داده‌ها را به بیش از ۱ ترابایت در ثانیه افزایش می‌دهد. این سرعت تقریبا ۵۰ هزار برابر بیشتر از سرعت پخش داده‌های دیجیتالی در انگلیس است.

محققان این پروژه می‌گویند: برای مثال با این روش می‌توان مجموعه‌ای از فیلم‌های HD را ظرف کمتر از یک ثانیه دانلود کرد.

نتیجه این تحقیق در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.

(0)