مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1516منبع: ايرنا
کد خبر : 10003950 08:05:00 | 1395/1/17

 مدیرعامل سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) گفت: توافق سازمان‌های دولتی، امکان نصب 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر را برای تامین برق در سال جاری میسر می‌کند.

 برق تجدیدپذیر، برقی است که از نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و با استفاده از انرژی‌های نو و پاک تولید می‌شود.

وزارت نیرو در راستای تولید انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر گام‌های موثری برداشته و با توجه به ابلاغ نرخ‌های جدید، جذابیت‌های لازم برای فعالیت و مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده است.
مطابق اعلام مسوولان وزارت نیرو، دولت نسبت به خرید تضمینی 20 ساله برق از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در بخش انرژی‌های نو و تجدیدپذیر به منظور توسعه این صنعت، اقدام کرده است.
سیدمحمد صادق‌زاده مدیرعامل سانا در این زمینه اظهار داشت: موانع زیاد موجود برای تحقق این مهم، با حمایت وزیر نیرو برطرف شده و امید می‌رود در ماه‌های آغازین سال جاری بتوانیم حداقل 500 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر روی زمین برای تولید برق داشته باشیم.
به گفته این مقام مسوول، وزارت نیرو در صدد است تا مردم توربین‌های بادی را در دشت‌ها و پنل‌های خورشیدی را بر بام خانه‌ها به وفور مشاهده کنند.
وی اضافه کرد: برطرف شدن مخالفت‌های موجود با حُسن نیت همه سازمان‌های اجرایی و دستیابی به وحدت رویه، دستیابی به این مهم را میسر خواهد کرد و به دلیل وجود منابع مالی، فناوری مورد نیاز و حضور بخش خصوصی ، مانعی بر سر تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر وجود ندارد.
وی بیان داشت: بخش خصوصی انتظار دارد از بدنه اجرایی دولت یک صدای واحد بشنود تا اعتمادش به سرمایه‌گذاری‌هایی که قرار است انجام دهد، افزایش یابد.
مدیرعامل سانا تصریح کرد: تنها نگرانی موجود نبود توافق دستگاه‌های اجرایی در تصمیم‌گیری برای استفاده از انرژی تجدیدپذیر در تولید برق و یا تداوم تامین 100 درصد انرژی خود از سوخت فسیلی است.
پیش از این، وزیر نیرو گفته بود، تعهد ایران در کاهش گازهای گلخانه‌ای موجب شده تا توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در قالب برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تامین هفت هزار و 500 مگاوات انرژی از این محل در دستور کار وزارت‌خانه است و در یکی از بندهای لایحه پیشنهادی قانون بودجه سال 95 هفت هزار میلیارد ریال اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است.

(0)