مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1064منبع: جام نيوز
کد خبر : 10004057 09:27:00 | 1395/2/4

گوگل که سال‌های متمادی است به‌عنوان جستجوگر برتر میان بسیاری از کاربران اینترنت مشهور شده است، تلاش می‌کند تا بتواند همه موارد نامرتبط با جستجوی کاربر را ارايه دهد و صرفا نتیجه‌ای را به نمایش بگذارد که با جستجوی کاربر مرتبط است.

این کمپانی در جدیدترین طرح خود می‌خواهد از داده‌های زنده انسانی نیز استفاده کند.

در این طرح از واکنش‌های مختلف انسان برای نمایش بهترین نتیجه جست وجو استفاده می‌شود. از جمله این ابزارها می‌توان به دوربین تلفن‌های هوشمند اشاره کرد. در این طرح، گوگل تغییر چهره فرد پس از مشخص شدن نتیجه سرچ را از طریق دوربین گوشی بررسی می‌کند تا رضایت فرد را بررسی کند. هم چنین آیتم‌هایی مانند دمای بدن و ضربان قلب نیز معیارهایی است که گوگل میزان رضایت فرد از نتیجه نمایش داده شده را دریافت می‌کند.

نرم‌افزاری که فاصله کودک با تبلت و موبایل را تنظیم می‌کند

اگر در خانه‌تان کودک داشته باشید حتما با این مشکل مواجه شده‌اید که آن‌ها فاصله مناسب از تلویزیون را تقریبا هیچ‌گاه رعایت نمی‌کنند و همین کار موجب آسیب دیدن چشم‌هایشان می‌شود. با این حال پیشرفت تکنولوژی باعث شده است این مشکل چند تا بشود و علاوه بر تلویزیون موبایل‌ها و تبلت‌ها نیز بلای جان چشمان کودکان شوند. به خاطر همین مشکل سامسونگ نرم‌افزاری را تولید کرده است که در صورت نزدیک شدن دستگاه اندرویدی به صورت آن‌ها هشداری از آن پخش خواهد شد. البته این هشدار زمانی‌که دستگاه به اندازه مناسب از صورت کودک دور شود قطع خواهد شد.

سازندگان این نرم‌افزار می‌گویند ایده اصلی ساخت این نرم‌افزار یادگیری رعایت فاصله مناسب توسط کودکان است.

دو قابلیت جدید در نسخه جدید وایبر

نظارت دولت‌ها و نیز هجوم هکرها به نرم‌افزارهای مختلف دو ترسی است که همواره با کاربران شبکه‌های مختلف اجتماعی همراه بوده است.

جدیدترین جنجال مرتبط با این مساله را می‌توان دعوای حقوقی اف بی آی و آیفون دانست که طی آن دولت آمریکا از این شرکت خواست تا اطلاعات برخی کاربران را ارايه کند.

پیش از این برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند واتس آپ اعلام کرده بودند که برای حفظ اطلاعات کاربران و عدم دسترسی هکرها به آن‌ها اطلاعات رد و بدل شده از طریق این نرم‌افزار را رمزنگاری خواهند کرد. اما اکنون شبکه اجتماعی وایبر نیز اعلام کرده است که به جمع نرم‌افزارهای رمزنگاری شده پیوسته است و همه چت‌های کاربران را رمزنگاری خواهد کرد. این امکان در نسخه 5 این نرم‌افزار ایجاد شده است و آیکونی در این نرم‌افزار به کاربران نشان می‌دهد که چه زمانی چت‌ها به‌صورت رمز رد و بدل خواهد شد. با رمز نگاری شدن اطلاعات هیچ فرد و نهادی به جز دو طرف چت نمی‌تواند به اطلاعات رد و بدل شده دسترسی پیدا کند.

اما وایبر امکان جدیدی نیز اضافه کرده است و آن مخفی کردن چت‌ها در این نرم‌افزار است. با استفاده از این قابلیت فرد می‌تواند چت خاصی از نرم‌افزار خود را بدون حذف کردن آن مخفی نگاه دارد.

 

(0)