مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,2 شهريور 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1258منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10004138 07:58:00 | 1395/2/18

معاون وزیر نیرو با تشریح سه محور مذاکرات برقی بین ایران و آلمان از آماده‌سازی شرایط برای امضای نزدیک به ۱۰ میلیارد یورو قرارداد برقی بین دو کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

هوشنگ فلاحتیان درباره آخرین وضعیت مذاکرات برقي انجام گرفته بین ایران و آلمان، گفت: سفر معاون صدراعظم آلمان به تعویق افتاده و قرار است به زودی «زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان به تهران سفر کند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه با وجود به تعویق افتادن این سفر، فعالیت‌های کمیسیون مشترک برق و انرژی ایران و آلمان در حال انجام است، تصریح کرد: هم اکنون با شرکت‌های بزرگ آلمانی بر روی سه محور برقی به توافق‌هایی دست یافته‌ایم.

این مقام مسوول با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با شرکت زیمنس آلمان به‌منظور ساخت و انتقال تکنولوژی توربین‌های کلاس F به صنعت برق ایران، اظهار داشت: یکی دیگر از محورهای مذاکرات دو جانبه سرمایه‌گذاری مشترک برای ساخت نیروگاه‌های جدید برق در کشور است.

وی با بیان اینکه براساس اهداف توسعه صنعت برق باید سالانه حدود پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری به‌منظور طراحی و ساخت نیروگاه‌های جدید برق در کشور اتفاق بیافتد، اظهار داشت: بر این اساس شرکت‌های آلمانی می‌توانند از این ظرفیت بالای سرمایه‌گذاری برای ساخت نیروگاه‌های جدید برق در ایران استفاده کنند.

فلاحتیان از انتقال دانش فنی و فناوری ساخت پست و تاسیسات «جی آی اس» به‌عنوان سومین محور مذاکرات برقی با ژرمن‌ها نام برد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با بازگشایی خط اعتباری آلمان امکان آغاز سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور در صنایع برق و انرژی فراهم شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در پایان باز آماده سازی شرایط برای امضای نزدیک به ۱۰ میلیارد یورو قرارداد برقی بین دو کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر آلمان و کره جنوبی، تاکنون مذاکرات متعددی با شرکت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی به‌منظور مشارکت در صنایع برق و انرژی ایران در دوران پسا تحریم آغاز شده است.

(0)