مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,21 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1212منبع: ايسنا
کد خبر : 10004275 08:42:00 | 1395/3/12

معاون هماهنگی توزیع توانیر ضمن انتقاد از تعرفه‌های کنونی گفت: تا زمانی که نظام تعرفه‌ای اصلاح نشود انتظار تحول اساسی از این بخش غیر واقعی و غیرممکن است.

  محمود حقی‌فام در یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی با بیان این‌که در این شرایط هر سیستمی چه داخلی و چه خارجی در بخش توزیع در روبرو شدن در نظام تعرفه‌ای ما، در موفقیت فعالیت‌های مدیریت مصرف دچار تردید می‌شود، گفت: با نظام تعرفه‌ای کنونی مشترکان و مصرف‌کنندگان در بخش‌های مختلف انگیزه‌ای برای مدیریت مصرف و مصرف بهینه انرژی نخواهند داشت.

وی خاستگاه اصلی مدیریت مصرف انرژی را مربوط به بخش توزیع دانست و افزود: بار اصلی این بخش روی دوش همکاران ما در بخش توزیع قرار دارد لذا باید به این بخش توجه ویژه‌ای شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیربا اشاره به ویژگی‌های افزایش بهره‌وری انرژی گفت: تامین برق مشترکان کاهش رشد تقاضای برق، بهبود پایداری اقتصادی و بهبود قابلیت اطمینان از جمله مزایای افزایش بهره‌وری انرژی است، اما باید گفت که هنوز پتانسیل‌های فراوانی برای افزایش بهره‌وری در صنعت برق و بهبود مصرف برق وجود دارد.

حقی‌فام با اشاره به تسهیل روند ورود نهادهای مختلف به بخش مدیریت مصرف انرژی در این باره گفت: در این راه باید سازوکار درست اقتصادی تعریف شود، ولی آنچه مبرهن است بدون اصلاح نظام تعرفه‌ای کنونی نمی‌توان انتظار مصرف بهینه انرژی را داشت.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان این‌که بين قیمت تمام شده برق و آنچه از مردم گرفته می‌شود فاصله زیادی وجود دارد، بیان کرد: این مساله موجب شده هیچ کدام از مشترکان و مصرف‌کنندگان برق انگیزه‌ای برای صرفه‌جویی در مصرف برق نداشته باشند، لذا به نظر می‌رسد که بهترین راهکار برای حل این مشکل واقعی‌کردن قیمت‌ها است.

(0)