مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,4 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1409منبع: ايرنا
کد خبر : 10004292 07:48:00 | 1395/3/17

مدیر دفتر مطالعات و بهره‌وری منابع تولید سابا گفت: با اجرای طرح بهبود کارایی تولید در نیروگاه شهید رجایی قزوین، در ساعت‌های اوج مصرف فصل تابستان 48 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه می‌شود.

  «غلامرضا بیاتی» افزود: سازمان بهره‌وری انرژی ایران از محل طرح افزایش کارایی تولید در نیروگاه‌های بخاری و گازی، در سال‌های 1394 و 1393 به نصب و اجرای سامانه خنک‌ کاری هوای ورودی به روش مه‌پاش در دو بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید رجایی قزوین اقدام کرد که با اجرای این پروژه افزایش توانی به میزان 23 مگاوات در واحدهای گازی 3 و 4 و همچنین 25 مگاوات در واحدهای گازی 5 و 6 حاصل شده است. 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بهترین کارکرد این سامانه برای خنک ‌کاری هوا در شرایط گارانتی طرح (حدود 38 درجه و 10 درصد رطوبت) است، بنابراین افزایش توان دقیق در ساعت‌های اوج بار خواهد بود.
وی ادامه داد: آزمایش عملکرد این سیستم‌ها در روزهای پایانی خردادماه پیش از زمان اوج بار در نیروگاه شهید رجایی انجام می‌پذیرد.
پیش از این «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو خبر داده بود: تعمیر همه نیروگاه‌های کشور پایان یافته است و آمادگی خوبی برای تامین برق در تابستان امسال در نیروگاه‌ها وجود دارد. همچنین اقدام‌هایی برای کاهش تلفات شبکه برق کشور انجام شده است که کمک می‌کند میزان برق تولیدی برای تامین نیاز کفایت کند.

(0)