مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1073منبع: ايرنا
کد خبر : 10004320 08:16:00 | 1395/3/22

محققان در مطالعه‌ای متوجه شدند احتمال ابتلا به مشکلات روانی در جوانانی که در محله‌هایی با کیفیت پایین هوا زندگی می‌کنند، بیشتر است.

 محققان سوئدی در این مطالعه متوجه شدند رابطه‌ای میان آلودگی هوا و سلامت روانی وجود دارد به‌طوری‌که احتمال تجویز دارو برای مشکلات روانی جوانانی که در محله‌هایی با کیفیت پایین هوا زندگی می‌کنند، بیشتر است.

محققان دانشگاه اومئو در این مطالعه با استفاده از داده‌های سلامتی، کل جمعیت زیر 18 سال را در چند شهرستان سوئد در زمینه دفعات تشخیص مشکلات روانی و نیز تجویز داروهای مرتبط بررسی کردند.
منطقه تحقیقاتی محققان شامل مناطق روستایی و سه شهر از بزرگترین شهرهای سوئد می‌شد و جمعیت مورد مطالعه از لحاظ اجتماعی- اقتصادی وضعیت‌های بسیار متفاوتی داشتند.
محققان پس از در نظر گرفتن عوامل جمعیتی و اجتماعی- اقتصادی متوجه شدند 10 میکروگرم در هر متر مکعب افزایش در غلظت دی اکسید نیتروژن موجب افزایش 9 درصدی تجویز دارو برای مشکلات روانی می‌شود.
نتایج این مطالعه که در مجله British Medical Journal منتشر شده است نشان می‌دهد کاهش غلظت آلودگی هوا و در درجه نخست آلودگی هوا مرتبط با ترافیک، مشکلات روانی را در کودکان و نوجوانان کاهش می‌دهد.
همچنین مجموعه در حال افزایشی از تحقیقات نشان می‌دهد آلودگی محیط زیست تاثیر قابل توجهی بر سلامت روانی دارد.
شماری از اطلاعات نشان داده‌اند آلودگی هوا با اوتیسم ارتباط دارد و مطالعات دیگری نیز ارتباطاتی را میان دود و اضطراب نشان داده‌اند.

(0)