مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,29 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1214منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10004387 08:12:00 | 1395/4/5

10 ماموریت جدید توانیر به قائم مقام این مجموعه ابلاغ شد که واقعی‌سازی قیمت برق یکی از مهمترین‌های تعیین شده است.

آرش کردی مدیر عامل توانیر با صدور حکمی «داوود منظور» را به‌عنوان قائم‌مقام جدید توانیر منصوب و ۱۰ ماموریت جدید فعالیت‌های توانیر را ابلاغ کرد.

مدیرعامل توانیر در اين حكم كه در۱۰ بند صادر شده، منظور را با استناد به مفاد ماده ۲۳ اساسنامه شركت توانير، به‌عنوان قائم‌مقام مديرعامل در انجام وظايف و ماموريت‌هاي موضوع ماده ۲۴ اساسنامه منصوب كرده است.

بر این اساس بررسي، تعيين و تلاش جهت ارتقای جايگاه اقتصاد صنعت برق، بررسي وتعيين مدل‌هاي تعيين منابع مالي مناسب صنعت برق و مطالعه و پياده‌سازي مديريت بهينه نقدينگي (تعيين مراكز هزينه در صنعت برق و تعيين مدل‌هاي مديريت كاهش و بهينه‌سازي هزينه‌هاي مناسب اين صنعت، ساماندهي امور مالياتي مرتبط با صنعت برق و...) از جمله ماموريت‌هاي تعيين شده براي قائم مقام توانير به شمار مي‌رود.

مديريت چرخه عمر دارايي‌هاي صنعت برق كشور، بررسي و تعيين قيمت تمام شده برق مبتني بر آخرين مدل‌هاي علمي و براساس اقتصاد خرد و كلان كشور و همكاري و بسترسازي براي تغيير نگاه سيستم‌هاي اجرايي، قانون‌گذاري و قضايي كشور به صنعت برق به‌عنوان دستگاه ملي اقتصادي از ديگر وظايفي است كه به عهده قائم‌مقام توانير گذاشته شده است.

مديرعامل توانير همچنین بررسي و پيشنهاد روش‌ها، قوانين جديد و مناسب در زمينه اقتصادي، مالي و حسابداري صنعت برق و بررسي، مطالعه و ارتقا نقش صنعت برق در توليد ناخالص ملي و كاهش شدت انرژي در بخش برق"را به‌عنوان ديگر وظايف قائم مقام توانير تعیین شده است.

همچنين براساس اين حكم، تغيير فرآيندها، ساختار حسابداري صنعت برق و پيشنهاد استانداردها و رويه‌هاي جديد در اين زمينه براي ايجاد روش متحد‌الشكل و مناسب با ساختار جديد صنعت برق مبتني بر حضور بخش خصوصي (از جمله فروشندگان و خريداران خرد و كلان) و مطالعه جهت ايجاد مركز حرفه‌اي براي موارد مرتبط به بورس، بانك‌ها، بيمه و بازار برق و روابط متقابل با اين سازمان‌ها برای تامين حداكثري منافع صنعت برق از ديگر وظايف قائم مقام توانير است.

(0)