مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 854منبع: برق نيوز
کد خبر : 10004408 10:28:00 | 1395/4/9

فاز نخست تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار شبکه توزیع برق خراسان شمالی با حجم 318 کیلومتر تا اواسط تابستان به اتمام می‌رسد.

معاون برنامه‌ریزی و مهندسی و عضو کمیته کاهش تلفات شرکت توزیع برق حراسان شمالی گفت: با توجه به تاکید مدیر عامل مبنی بر تبدیل هزار کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار تا پایان سال جاری، تصمیم بر این شد تا این پروژه را در چند فاز به سرانجام برسانیم.

مهندس "علیرضا علیخانی" با بیان این که تمامی شهرستان‌های استان، در اجرای این پروژه نقش دارند اظهار داشت: 100 کیلومتر از فار نخست به شهرستان بجنورد اختصاص دارد و شهرستان‌های اسفراین با 58 کیلومتر، شیروان با 47 کیلومتر، مانه و سملقان با 35 کیلومتر، فاروج با 30 کیلومتر، راز و جرگلان با 27 کیلومتر و جاجرم و گرمه به ترتیب با 14 و 7 کیلومتر برای اجرای فاز نخست مشارکت خواهند کرد.

به گفته این مسوول تا کنون 159 کیلومتر از این میزان تهیه پروژه شده و تا پایان مرداد ماه سال جاری، کل فاز نخست نهایی و اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به این که فاز نخست این پروژه به دلیل نیاز نیروهای پیمانکار به آموزش و یادگیری شرایط خاص اجرای این پروژه، با اندکی تاخیر نسبت به پیش‌بینی‌های اولیه محقق خواهد شد اظهار امیدواری کرد: در فازهای بعدی، کار با سرعت بیشتری انجام گیرد.

"علیخانی" همچنین با تاکید بر این نکته که تمام مراحل اجرای این پروژه‌ها به شیوه خط گرم انجام خواهد شد اظهار داشت: در حال حاضر 15 شرکت که عمده آنها بومی هستند، در حال اجرای این پروژه در اقصی نقاط استان هستند.

افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش نرخ انرژی توزیع نشده، کاهش تلفات، آزادی عمل بیشتر در طراحی خطوط شبکه، مقاوم بودن نسبت به خوردگی، کاهش میزان برق غیرمجاز و سرقت از شبکه، افزایش ایمنی و کاهش آتش سوزی ناشی از از برخورد شبکه با درختان از جمله مزایای تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار عنوان شده است.

(0)