مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,29 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1177منبع: ايرنا
کد خبر : 10004701 07:36:00 | 1395/6/14

ريیس کمیسیون انرژی و نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: گام نخست نیروگاه سیکل ترکیبی این شهرستان با اعتبار اولیه 10 هزار میلیارد ریال با صدور مجوز در دست پیگیری برای اجراست.

 فریدون حسنوند در نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی احداث این نیروگاه در سالن جلسات فرمانداری اندیمشک افزود: مراحل اولیه ساخت این نیروگاه 500 مگاواتی در حال انجام است.

وی اظهار کرد: با توجه به زیرساخت مناسبی که در اندیمشک وجود دارد افزایش ظرفیت این نیروگاه به یک‌هزار مگاوات پیشنهاد شده است.
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود:این نیروگاه از محل اعتبارات دولتی ساخته می‌شود و منشا تحول در صنعت، برق و تولید در اندیمشک و منطقه خواهد شد.
وی بیان کرد: ظرفیت‌های اندیمشک می‌تواند این شهرستان را به‌عنوان قطب نیروگاهی کشور مطرح کند همچنان که زیرساخت‌های برق،آب و سایر ظرفیت‌ها به خصوص عبور خطوط انتقال برق از این شهرستان ، اندیمشک را به عنوان یک شهر با ظرفیت بسیار عالی مطرح کرده است.
نماینده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت:توانمندی نیروی انسانی بومی در سدهای کرخه و دز نیز یکی دیگر از امتیازهای ارزشمند در شهرستان اندیمشک است که می توان در احداث چنین طرح‌هایی موثر باشد.
وی بیان کرد:برای گام نخست این نیروگاه مشکلی در شهرستان وجود ندارد از این رو اداره‌های مربوطه مانند منابع طبیعی و سازمان حفاظت محیط زیست باید مکاتبات لازم را هر چه زودتر در این خصوص پیگیری کنند.
فرماندار اندیمشک اجرای طرح نیروگاه سیکل ترکیبی را گامی در راستای توسعه این شهرستان دانست و گفت:مکان یابی این طرح از سوی کارشناسان مربوطه در حال انجام است.
پیمان جهانگیری افزود:این طرح یکی از شاخص‌ترین طرح‌های اشتغال زای اندیمشک است که با پیگیری نماینده مردم این شهرستان و مسوولان پیگیری شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
وی تاکید کرد:این طرح مهم می‌تواند حداکثر سه هزار نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در سطح شهرستان اندیمشک مشغول به کار کند.
جهانگیری گفت:حدود 18 ماه زمان پیش‌بینی اجرای طرح است و پس از انجام مراحل اولیه واگذاری زمین و مکاتبات زیست محیطی ، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.
مجری طرح‌های نیروگاهی سیکل ترکیبی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی هم در این نشست جزيیات طرح را تشریح کرد.
حبیب حاجی زاده گفت:این نیروگاه جزو نیروگاه‌های دولتی و از منابع داخلی وزارت نیرو ساخته می شود.
وی بیان کرد:نیروگاه اندیمشک جزو پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های کشور خواهد شد که راندمان بالا و آلودگی بسیار کم خواهد داشت و از سامانه‌های کنترلی پیشرفته بهره‌مند می‌شود.
در این نشست که با حضور فریدون صالحی فر مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه و سعید رئوفی نسب مدیرعامل سد و نیروگاه دز برگزار شد در خصوص واگذاری زمین برای اجرای طرح و تسریع در مکاتبات زیست محیطی و منابع طبیعی بحث و تصمیم گیری شد.
شهرستان اندیمشک با 170 هزار نفر جمعیت در شمال استان خوزستان واقع است.

()