مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 956منبع: ايرنا
کد خبر : 10004765 07:24:00 | 1395/6/25

زغال سبز بدون استفاده از چوب، نفت و گاز برای نخستین بار در شهرستان گچساران از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد اختراع و ثبت شد.

  زغال سبز بدون استفاده از چوب توسط رضا کیانی یکی از کارمندان بخش مدیریت عملیات و اداره گاز و گاز مایع شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در شهریور سال جاری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به شماره 89661 به ثبت رسید.

این مخترع گچسارانی گفت: این اختراع برای نخستین بار در دنیا انجام و در سازمان اسناد و املاک کشور ثبت شده است.
کیانی ادامه داد: گواهی ثبت اختراع زغال سبز بدون استفاده از چوب در ردیف بین المللی C:10B؛ B42F قرار گرفته است.
وی افزود: زغال سبز اختراع شده با استفاده از کاغذ باطله ساخته می‌شود.
وی عنوان کرد: این اختراع هم اینک در مرحله تجاری‌سازی است و تعدادی از جوانان جویای کار گچساران در زمینه تولید زغال سبز بدون استفاده از چوب در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.
این مخترع گچسارانی بیان کرد: این نوع زغال در صنایع تصفیه آب، نفت و گاز، پتروشیمی، تصفیه فاضلاب و پساب‌های صنعتی، صنایع شیمیایی و سلولزی کاربردهای فراوانی دارد.
کیانی گفت: زغال سبز بدون استفاده از چوب را می‌توان به‌عنوان منبع انرژی گرمایی و سوخت پاک نیز استفاده کرد.
مسوول اداره پژوهش شرکت نفت و گاز گچساران نیز با تایید گفت: کیفیت، استانداردها و کاربردهای این اختراع از سوی واحد پژوهش شرکت نفت تایید شده است.
کمال عاشوری اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از جنگل‌ها و منابع انرژی استان و کشور برای تهیه زغال از چوب هدر می‌رود این اختراع در زمینه صرفه‌جویی انرژی می‌تواند مفید باشد.
وی اظهار کرد: شرکت‌های فعال در زمینه صنایع نفت و گاز، تولیدات پتروشیمی، صنایع تصفیه آب، تصفیه فاضلاب و پساب‌های صنعتی، صنایع شیمیایی و سلولزی می‌توانند از این محصول جدید استفاده کنند.
این مخترع جوان گچسارانی همچنین خشک کننده 2 جداره کاغذ با استفاده از مکانیسم‌های انتقال حرارت تابشی، همرفت و جابه‌جایی را در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به شماره 86185 به ثبت رسانده است.
با اختراع این دستگاه از سوی این مخترع هزینه تولید کاهش و همچنین در میزان مصرف آب صرفه‌جویی شده است.

()