مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 ارديبهشت 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1144منبع: ايرنا
کد خبر : 10004863 07:06:00 | 1395/7/18

وزیر نیرو گفت: شرایط تامین برق در کلیه مناطق کشور بهتر شده و تلاش می‌شود بیش از پیش میزان خاموشی‌ها در کشور به كمترين مقدار برسد.

 حمید چیت‌چیان در آیین افتتاح طرح‌های شرکت توزیع برق استان اردبیل افزود: وزارت نیرو به این شرایط قانع نبوده و تلاش برای به حداقل رساندن میزان خاموشی به اندازه چند دقیقه در طول سال به ازای هر مشترک الزامی است.

وی افزود: شبکه‌های توزیع برق باید هوشمند شده و امکان مدیریت مصرف فراهم شود تا مشترکان با مشاهده و کنترل میزان مصرف خود وزارت نیرو را در مدیریت مصرف یاری کنند.
چیت‌چیان با بیان اینکه تمام خدمات و بخش‌های اقتصادی وابسته به برق هستند افزود: متاسفانه حساسیت و ظرافت کار در این بخش در کشور کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
به گفته وی ، اگر در تولید برق یک مقدار تولید از مصرف عقب بیفتد و یا یک مقدار تولید بیش از مصرف باشد مشکل ایجاد می‌شود و باید این حساسیت‌ها را رصد کرده و نسبت به نارسایی‌های برق در سریعترین زمان ممکن عمل کرد.
چیت‌چیان تاکید کرد که باید زمینه و بستر لازم برای استفاده بهینه از برق فراهم شده و جلوی مصرف بی رویه برق در کشور گرفته شود.
وی زیر ساخت‌های استان اردبیل را در صنعت برق مطلوب خوانده و افزود: این استان از زیر ساخت بسیار مستحکم در صنعت برق برخوردار بوده و جزو استان‌های صادر کننده برق محسوب می‌شود.
مجید خدابخش استاندار اردبیل هم در این مراسم گفت: در این استان وزرات نیرو 1.5میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در دست اجرا دارد که شاید در 50 سال گذشته در استان بی‌نظیر است.
وی افزود: امید می‌رود با تعامل و وحدت، این طرح‌ها به سرانجام برسد و بیش از این شاهد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت آب و برق در استان باشیم.

در این مراسم 11 طرح انرژی برق در استان اردبیل به بهره‌برداری رسید.

()