مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,4 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1240منبع: ايرنا
کد خبر : 10005055 08:26:00 | 1395/9/9

مدیران شرکت سرمایه‌گذاری چند ملیتی (سوئدی، انگلیسی و آلمانی) سواپه (swaupe) در سفر به چابهار برای ساخت نیروگاه 400 مگاواتی و شهرک تولید انرژی خورشیدی، واحدهای مسکونی، مجتمع‌های اداری و مینی پالایشگاه اعلام آمادگی کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار پس از نشست با برنت پیئرسون مدیر اجرایی شرکت چند ملیتی سواپه اظهار داشت: برای تمام سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی زمینه فعالیت در بخش‌های مختلف فراهم است و در کمترین زمان زیرساخت‌های لازم آماده خواهد شد.

عبدالرحیم کردی افزود: حدود 800 هکتار زمین برای اجرای طرح‌های شرکت چند ملیتی سواپه در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده است تا فعالیت‌هایشان را آغاز کنند.
وی بیان کرد: پس از انجام تشریفات قانونی و هماهنگی با مسوولان ذی‌ربط در مرکز کشور طرح‌های این شرکت اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: مدیران این شرکت سرمایه‌گذاری چند ماه قبل نیز به منطقه آزاد چابهار سفر کردند و بر اساس تفاهم‌نامه‌ها همکاری خوبی داشته‌اند.
وی گفت: سفر ده‌ها هیات داخلی و بیش از 100 هیات خارجی سرمایه‌گذاری نشان از اهمیت چابهار برای فعالیت‌های تجاری، اقتصادی و خدماتی دارد که می‌تواند سود سرمایه‌گذاری را در کمترین زمان برگشت دهد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سرمایه‌گذاری در این منطقه معافیت مالیاتی 20 ساله دارد و این مزایا در سرزمین اصلی وجود ندارد.
کردی افزود: دولت در چابهار در حال تکمیل زیرساخت‌های ریلی، هوایی و توسعه بندر است و این بهترین نوید برای حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به حساب می‌آید بر این اساس نباید فرصت حضور را از دست دهند.
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
منطقه آزاد و بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

()