مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 ارديبهشت 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1322منبع: صبا
کد خبر : 10005115 08:58:00 | 1395/9/24

 مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی گفت: عملیات اجرایی 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید در بخش دولتی و خصوصی از ابتدای امسال آغاز شده است.

«محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های برق حرارتی، در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی در شانزدهمین همایش مدیران ارشد وزارت نیرو در سالن خلیج فارس با بیان اینکه از 1800 مگاوات نیروگاهی که قرار است تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد، هم اینک 1040 مگاوات نیروگاه وارد مدار شده است، تصریح کرد: این موضوع بیانگر این مطلب است که شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های برق حرارتی طبق برنامه به جلو می‌رود و تا کنون 100 درصد برنامه‌های آن محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از پروژه‌هایی که در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی به شرکت نیروگاه‌های برق حرارتی ابلاغ شده است، تکمیل نیروگاه پرند است، گفت: این پروژه تا کنون 58 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پیک سال آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

محسن طرزطلب با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری 2500 مگاوات نیروگاه جدید شامل نیروگاه‌های ماهشهر، چادرملو، بهبهان، سیرجان و کهنوج، بیان داشت: عملیات اجرایی 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید در بخش دولتی و خصوصی از ابتدای امسال آغاز شده و برای 20 هزار مگاوات نیروگاه دیگر نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: برای ادامه عملیات اجرایی نیاز به 8.5 میلیارد دلار اعتبار داریم تا بتوانیم این طرح‌ها را به انجام برسانیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های برق حرارتی گفت: عملیات اجرایی نیروگاه‌های قشم 2، ماکو، لامرد و بندرعباس آغاز شده و طبق برنامه در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد تمامی طرح‌هایی که در قالب طرح اقتصاد مقاومتی و یا خارج از آن به شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های تولید برق حرارتی واگذار شده است، طبق برنامه و در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

 

()