مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 ارديبهشت 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 921منبع: صبا
کد خبر : 10005175 07:33:00 | 1395/10/18

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کلنگ قرارداد ساخت ۱۴۰۰ مگاوات نیروگاه توسط روس‌ها در ایران نهایتا تا قبل از پایان سال جاری زده می‌شود.

 محسن طرزطلب با بیان این‌که این قرارداد با شرکت مهندسی روسی تکنوپروم به امضا رسیده است، اظهار کرد: تجهیزات ساخت این نیروگاه توسط بخش داخلی و خارجی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از تجهیزات این نیروگاه قرار است توسط روس‌ها و برخی دیگر از کشورهای اروپایی ساخته شود، اما دلیل این مساله نبود دانش کافی در ایران نبوده است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان این‌که ساخت این نیروگاه نیازمند ماشین‌آلات گوناگونی است، تصریح کرد: اگر قرار باشد صفر تا ۱۰۰ این نیروگاه توسط بخش داخلی ساخته شود صرفه اقتصادی ندارد.

طرزطلب ارزش این قرارداد را ۱.۶ میلیارد دلار دانست و افزود: این نیروگاه بین میناب و بندر جاسک در استان هرمزگان در چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی ساخته می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که نخستین واحد این نیروگاه چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: زمانی‌که موافقت مالی امضا شود ۴۴ ماه بعد از آن واحد نخست این نیروگاه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

()