مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 657منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005526 11:02:00 | 1396/2/3

اپل قصد دارد پایگاه داده جدید خود را به گونه‌ای طراحی کند که گرمای آن برای گرم کردن منازل قابل استفاده بوده و حتی از آن بتوان به منظور تولید کود برای کشاورزان استفاده کرد.

پایگاه داده جدید اپل در کشور دانمارک احداث می‌شود و قرار است سازگاری کاملی با محیط زیست داشته باشد. برای تامین انرژی این پایگاه داده از ضایعات و زباله‌های بازیافت شده کشاورزی استفاده می‌شود.

گرمایی که از این طریق به‌دست می‌آید می‌تواند خانه‌های شهرک‌های اطراف محل تاسیس این پایگاه داده را گرم کند. اپل برای طراحی این پایگاه داده با دانشگاه Aarhus همکاری خواهد کرد. قرار است بخشی از زباله‌های باقیمانده هم تبدیل به کودغنی شده شود تا کشاورزان محلی از آنها در زمین‌های کشاورزی استفاده کنند.

تامین انرژی این پایگاه داده به‌طور کامل با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر دانمارک صورت می‌گیرد. کل ضایعات کشاورزی ارسالی برای این پایگاه داده از دستگاهی خاص عبور داده می‌شود تا گاز متان آن استخراج و برای تامین انرژی به کار گرفته شود.

پایگاه داده تازه اپل در دانمارک در زمینی به مساحت ۱۶۶ هزار متر مربع ساخته می‌شود و ارزش آن بعد از احداث بالغ بر یک میلیارد دلار خواهد بود. این بزرگترین سرمایه‌گذاری خارجی در تاریخ کشور دانمارک محسوب می‌شود.

()