مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 477منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005681 07:55:00 | 1396/2/31

دبیر شورای عالی فضای مجازی یکی از مهمترین پیش نیازهای توسعه زیرساخت ارتباطی کشور را شبکه دسترسی فیبرنوری عنوان کرد که می‌تواند دولت الکترونیک و حرکت به سمت شهر هوشمند را محقق کند.

ابوالحسن فیروزآبادی در بازدید از پروژه شبکه دسترسی فیبرنوری شرکت مخابرات ایران و نمایشگاه توانمندی‌های این شرکت در حوزه فیبر نوری و تجیهزات وابسته، اظهار داشت: فیبر نوری پیش نیاز تحقق دولت الکترونیک است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات در حوزه فیبر نوری، یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه زیرساخت ارتباطی، تحقق دولت الکترونیک و حرکت به شهر هوشمند است، ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و شکل‌گیری دولت الکترونیک، پیش‌نیاز حرکت به سمت شهر هوشمند و کاهش آلودگی و ترافیک است.

فیروزآبادی با تاکید بر اینکه، آینده توسعه فیبر نوری بسیار روشن است گفت: اما باید مساله صرفه اقتصادی و سوددهی عملیاتی مورد توجه قرار گیرد. در این راستا مرکز ملی فضای مجازی، بيشترين تلاش خود را در مسیر کمک رساندن به مخابرات برای توسعه زیرساخت بخش ثابت و سیار کشور، انجام می‌دهد.

وی با اشاره به شیب تند تولید محتوا در فضای مجازی و گسترده شدن بازار، تحریک تقاضا را یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های لازم برای توسعه شبکه دسترسی منازل به فیبر نوری عنوان کرد.

()