مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,4 تير 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 763منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005713 07:43:00 | 1396/3/6

به زودی استفاده از فناوری « تاندربولت ۳» و یواس‌بی‌های نوع C برای شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های الکترونیکی رایگان خواهند شد. به این ترتیب یو اس بی‌های فعلی نوع A منسوخ می‌شوند.

به نظر می‌رسد جک‌های USB به پایان عمر خود رسیده‌اند. اکنون بیش از ۲۰ سال است که جک‌های USB (مشهور به یو اس بی نوع A) استفاده می‌شوند. اما اکنون اینتل مسیر را برای یو اس بی‌های جدید استاندارد C فراهم کرده است.

این شرکت اعلام کرده فناوری «تاندربولت۳» را رایگان خواهد کرد. به این ترتیب تولیدکنندگان دستگاه‌های مختلف انگیزش بیشتری برای استفاده از آن خواهند داشت. البته این فناوری از سال آتی به طور رایگان ارايه خواهد شد.
در فناوری تاندربولت۳ از یواس بی‌های نوع C  برای اتصال دستگاه‌ها به رایانه و دیگر موارد استفاده خواهد شد.
در این حالت هارد درایوهای خارجی، کیبوردها، ماوس، پرینتر و تقریبا هر دستگاهی که با یو اس بی نوع A به رایانه متصل می‌شود، با کابل‌های یو اس بی C ساخته خواهد شد.
یو اس بی‌های نوع C کوچکتر هستند اما می‌توانند سریعتر فایل‌ها و اطلاعات را میان دستگاه و رایانه جابه‌جا کنند.
آخرین نسخه یو اس بی نوع A (یو اس بی ۳.۱) اطلاعات را با سرعت ۱۰ گیگابایت برثانیه منتقل می‌کند در حالی‌که فناوری تاندربولت ۳ و یو اس بی C می‌توانند اطلاعات را با سرعت ۴۰ گیگابات بر ثانیه انتقال دهند. به عبارت دیگر تاندربولت ۳ و یو اس بی سی چهار برابر سریعتر از یو اس بی ۳.۱ هستند.

()