مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 597منبع: ايسنا
کد خبر : 10005793 09:54:00 | 1396/3/18

تقاضای بیش از یک میلیون نفر برای ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یک بار مصرف در جهان در کنفرانس اقیانوس ملل متحد مطرح می‌شود.

بیش از یک میلیون نفر با امضای درخواستی خواستار آن شده‌اند تا استفاده از کیسه‌های پلاستیکی یک بار مصرف طی پنج سال آینده در سراسر جهان ممنوع شود.

بیش از ۲۰ کشور جهان از «پویش دریاهای پاک» حمایت کرده و خواستار آن شده‌اند تا دولت‌ها، صنایع و شهروندان به استفاده افراطی از کیسه‌های پلاستیکی یک بار مصرف پایان دهند و استفاده از میکروپلاستیک‌ها را در لوازم آرایشی که منبع اصلی زباله‌های دریایی هستند تا سال ۲۰۲۲ حذف کنند.

«اریک سولیهم» ريیس برنامه محیط زیست ملل متحد گفت: تا کنون بیش از ۲۰ کشور جهان متعهد شده‌اند تا استفاده از زباله‌های پلاستیکی را کاهش دهند. هر چند لازم است تعداد بیشتری از کشورها این همکاری را داشته باشند تا میزان هشت میلیون تن زباله‌ای که هر سال وارد اقیانوس‌ها می‌شود و حیات دریایی را به خطر انداخته کاهش پیدا کند.

از ماه فوریه و آغاز «پویش دریاهای پاک» کشورها به کاهش زباله‌های دریایی متعهد شده‌اند؛ به‌طور مثال اندونزی متعهد شده تا حجم زباله‌های دریایی را حدود ۷۰ درصد کاهش دهد.

()