مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,30 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1042.5منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005820 08:41:00 | 1396/3/23

شرکت Logitech موس‌پد تازه‌ای تولید کرده که نه تنها برای روان کردن حرکت موشواره‌های رایانه‌ای قابل استفاده است، بلکه برای شارژ بی‌سیم آنها هم به‌کار می‌رود.

تولید این موس‌پد با استفاده از فناوری تازه‌ای موسوم به Powerplay صورت گرفته که باعث می‌شود این صفحه پلاستیکی منعطف بتواند به‌طور مستقیم و بی‌سیم موشواره را شارژ کند.

Logitech اطلاعات چندانی را در مورد جزییات فنی و علمی فناوری شارژ بی‌سیم موس‌پد خود افشا نکرده و تنها به ذکر این نکته اکتفا کرده که تکمیل فناوری مذکور بیش از چهار سال به طول انجامیده است.

فناوری مذکور باعث می‌شود تا ضمن حرکت موشواره در کل سطح موس پد (۲۷۵ در ۳۲۰ میلیمتر) شارژ آن ممکن باشد. این در حالی است که استانداردهای رقیب شارژ بی‌سیم مانند استاندارد Qi سطوح کوچک‌تر و محدودتری را پوشش داده و در ضمن در صورت تکان دادن شدید وسیله در حال شارژ دچار اختلال می‌شوند.

این فناوری طیف گسترده‌ای از رایانه‌های شخصی ویندوزی را پوشش می‌دهد، اما با رایانه‌های مک سازگاری ندارد. قیمت این محصول که G Powerplay نام دارد ۱۰۰ دلار است و خرید آن از مرداد ماه ممکن خواهد شد. دو مدل موشواره ساخت این شرکت که به‌طور قطع با موس‌پد مذکور سازگاری دارند G۹۰۳  و G۷۰۳ نام دارند.

()