مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 586منبع: ايرنا
کد خبر : 10005847 09:28:00 | 1396/3/28

بالا رفتن مصرف برق در کلانشهر به دلیل شدت گرمای هوا باعث آتش گرفتن چند پست برق در منطقه سپیدار شده و بخشی از شهر اهواز در خاموشی رفت.

محمود دشت بزرگ مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان اظهار کرد: به دلیل بالا رفتن پیک مصرف برق ظرفیت بار ترانس‌های شرق اهواز کامل پر شد و فشار زیادی بر این ترانس‌ها وارد شد.

وی اظهار کرد: متعاقب آن سر کابل خروجی 32 کیلو ولت سپیدار و نیز ترانس این منطقه دچار آتش‌سوزی شد که بلافاصله دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله آتش‌نشانی وارد عمل شدند و توانستند آتش‌سوزی را به طور کامل مهار کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در محل حادثه گفت: تمامی امکانات شهرستان برای مهار آتش‌سوزی در پست برق سپیدار به کار گرفته شد و خوشبختانه ضمن خاموش شدن آتش‌سوزی از سرایت این آتش‌سوزی به سایر بخش‌ها جلوگیری شد.
کیامرث حاجی‌زاده افزود: در حال حاضر تمامی نیروهای فنی برق استان و برق منطقه‌ای در محل حادثه حاضرند و در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده برطرف خواهد شد.
وی گفت: افزایش ناگهانی دما باعث فشار به شبکه برق شده و شهروندان باید برای جلوگیری از این دست اتفاقات نسبت به صرفه‌جويی اقدام نمایند.
این آتش‌سوزی و قطع برق در اهواز در حالی رخ داده که طی چند روز گذشته شرکت برق در اطلاعیه‌های متعددی از مردم درخواست صرفه‌جويی کرده است.

()