مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 تير 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 444منبع: ايرنا
کد خبر : 10005920 07:57:00 | 1396/4/13

مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مدیریت سبز در دانشگاه‌ها از مرحله ترویج و فرهنگ‌سازی عبور کرده است و به یک گفتمان در عرصه مدیریت دانشگاه‌ها تبدیل شده است.

دکتر مهرالله رخشانی‌‌مهر در گردهمایی دبیران شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه‌ها اظهار داشت: با همکاری مشترک سازمان برنامه و بودجه و وزارت علوم، شاخص‌های مدیریت سبز تعریف و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس میزان رعایت شاخص‌های مدیریت سبز از سوی دانشگاه‌ها، از آنها حمایت مالی می‌شود و در اختصاص بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه نیز رعایت این شاخص، تاثیرگذار و مهم خواهد بود.
رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی مجازند یک درصد از اعتبارات مندرج در قانون را به‌منظور استقرار سیستم مدیریت سبز هزینه کنند.
وی یادآور شد: دستورالعمل مدیریت سبز که به تایید وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه رسیده بود، سال گذشته به دانشگاه‌ها ابلاغ شد و بر اساس آن کمیته‌های مختلفی در دانشگاه‌ها تشکیل شده است.
مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم با تاکید بر ضرورت تهیه پیوست مدیریت سبز برای طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها گفت: مرکز هیات‌های امنای وزارت علوم نیز در ابلاغیه‌ای به دانشگاه‌ها خواستار رعایت شاخص‌های مدیریت سبز شده که اقدام قابل تحسینی است.
وی از پرداخت بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه‌ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت:‌ علاوه بر این، ردیف متمرکزی نیز برای مدیریت سبز در بودجه امسال وزارت علوم در نظر گرفته شده و ارايه گواهی بازدید فنی از موتورخانه‌ها و تاسیسات انرژی دانشگاه‌ها، یکی از شاخص‌های موثر در رتبه‌بندی آنها است.
نخستین گردهمایی دبیران شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری، 12 تیرماه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و شرکت‌کنندگان پیرامون مباحث مرتبط همچون ساماندهی مصرف انرژی در دانشگاه‌ها، ایجاد اکوپارک در دانشگاه‌ها و مدیریت پسماند در دانشگاه سبز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

()