مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 تير 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 402منبع: ايرنا
کد خبر : 10005922 08:34:00 | 1396/4/13

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر ضرورت مصرف بهینه انرژی در دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌‌ها و مراکز آموزش عالی باید ضمن تولید دانش فنی صرفه‌جویی در انرژی، در استفاده از انرژی نو و پاک نیز پیشگام باشند.

حسین عسکریان‌ابیانه در گردهمایی دبیران شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه‌ها افزود: مصرف بی‌رویه انرژی به ویژه انرژی برق باعث شده است که تعداد زیادی نیروگاه در کشور تاسیس شود که تاثیر زیادی در آلودگی هوا دارد بنابراین صرفه‌جویی در مصرف انرژی علاوه بر مزایای اقتصادی می‌تواند به حفاظت محیط زیست هم کمک کند.

وی اظهار داشت: استفاده از انرژی‌های جدید و پاک مانند پنل‌های خورشیدی حتی می‌تواند اشتغال‌زایی به دنبال داشته باشد زیرا تجهیزات جدید هم نیازمند برنامه‌نویسی و استفاده از دانش متخصصان رایانه است و هم شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند با تولید تجهیزات استفاده از انرژی خورشیدی اشتغال‌آفرینی کنند.
عسکریان‌ابیانه یادآور شد: روش‌های متعددی برای تولید انرژی وجود دارد و در کشور ما امکان استفاده از منابع طبیعی خورشید، باد، آب و زمین گرمایی بسیار بیشتر از کشورهای اروپایی فراهم است و با وجود متخصصان توانمند، باید از این لحاظ جزء کشورهای برتر دنیا قرار بگیریم.
معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت مجموعه آموزش عالی کشور، اگر هر فرد دانشگاهی به نوبه خود به مصرف بهینه انرژی توجه کند شاهد صرفه‌جویی زیادی در کل کشور خواهیم بود.
نخستين گردهمایی دبیران شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری، 12 تیرماه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و شرکت‌کنندگان پیرامون مباحث مرتبط همچون ساماندهی مصرف انرژی در دانشگاه‌ها، ایجاد اکوپارک در دانشگاه‌ها و مدیریت پسماند در دانشگاه سبز به بحث و تبادل نظر پرداختند.

()