مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 620منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005927 08:18:00 | 1396/4/14

یافته‌های محققان دانشگاه Anglia Ruskin در انگلیس نشان می‌دهد استفاده از گوشی‌های هوشمند سرعت و شیوه راه رفتن انسان‌ها را متحول کرده است.

زمانی که افراد از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، کمتر و با مدت زمان کوتاه‌تری به موانع روی زمین نگاه می‌کنند.

محققان می‌گویند مدت زمان نسبی نگاه کردن به موانع در زمان استفاده از گوشی‌های هوشمند تا ۶۱ درصد کاهش می‌یابد. همچنین استفاده از تلفن همراه باعث می‌شود تا قدم برداشتن افراد با احتیاط و اغراق بیشتری صورت بگیرد. افرادی که در حال راه رفتن مدام با گوشی هوشمند خود کار می‌کنند پاهای خود را برای گام برداشتن بیشتر بلند می‌کنند و آنها را آهسته‌تر بر روی زمین قرار می‌دهند تا خطر برخورد با موانع و زمین خوردن را کمتر کنند.

تحقیقات حاکیست نگارش پیامک در زمان راه رفتن جستجوی چشمی افراد برای یافتن موانع را به بیشترین میزان ممکن افزایش می‌دهد. این در حالی است که کاربران در زمان خواندن پیامک‌ها یا گفتگو با گوشی تا بدین حد محتاطانه گام برنمی‌دارند و به دنبال موانع نمی‌گردند.

نوشتن پیامک در حین راه رفتن باعث می‌شود تا افراد پایشان را ۱۸ درصد بیش از حالت عادی برای جلوگیری از برخورد با موانع بلند کنند و ۴۰ درصد آهسته‌تر از حالت عادی راه بروند. اما این همه احتیاط در زمان خواندن پیامک و گفتگو با گوشی وجود ندارد.

بنابراین کاربرد تلفن همراه در زمان راه رفتن اگر چه باعث نگاه‌های کمتر و کوتاه‌تر به محیط اطراف می‌شود، اما شیوه راه رفتن را بسیار محتاطانه‌تر و آهسته‌تر می‌کند.

()