مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,31 فروردين 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 366منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005928 08:40:00 | 1396/4/14

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای توسعه کیفی محصولات تولید داخل با جهاد دانشگاهی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، تولید برق از خورشید و ...همکاری خواهد کرد.

برات قبادیان، معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: درصدد هستیم تا در قالب تفاهم‌نامه و سپس قراردادهایی با واحدهای جهاددانشگاهی همکاری‌هایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این همکاری می‌تواند به بهتر شدن و کیفیت محصولات تولید داخل کمک شایانی کند، خاطر نشان کرد: واحدهای جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند که همه محصولاتشان با دستیابی به دانش فنی است از این رو می‌توانیم همکاری‌هایی با آنها داشته باشیم تا واحدهای صنعتی محصولات قابل پسند مردم به تولید برسانند.
به گفته قبادیان، یکی از بخش‌های همکاری وزارت صنعت با جهاددانشگاهی در زمینه آموزش است؛ به طوری‌که جهاددانشگاهی می تواند امسال آموزش‌هایی به  کارکنان صنعت معدن و تجارت، واحدهای تجاری، صنفی، تولیدی، صنعتی و معدنی بدهند.
وی افزود: طبق هماهنگی‌هایی که شده قرار است این آموزش‌های کوتاه مدت، امسال برای حدود ۱۲ میلیون نفر باشد.
قبادیان با اشاره به همکاری‌های دیگر وزارت صنعت با جهاددانشگاهی گفت: به دلیل اینکه جهاد دانشگاهی محصولات صنعتی به تولید می‌رساند و صنایع ما هم نیاز دارند که به کیفیت مطلوب با قابلیت رقابت‌پذیری به تولید برسند لازم است که با این نهاد همکاری‌هایی داشته باشیم.
وی ادامه داد: ما می‌توانیم در بخش‌های نفت و گاز، مخابرات، انرژی، تولید قطعات صنعتی در کارهای تولیدی صنعتی از جهاد بهره ببریم.
معاون آموزش پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک یک الی دو پروژه در زمینه انرژی تجدیدپذیر، تولید برق از خورشید و... با جهاد دانشگاهی را آغاز کنیم، اظهار داشت: ارتباط بین وزارت صنعت معدن و تجارت و جهاد دانشگاهی در بحث تولید و اشتغال به آینده کمک می‌کند.

()