مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 تير 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 387منبع: ايرنا
کد خبر : 10005944 07:39:00 | 1396/4/18

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: فعالان اقتصادی کشور آلمان سال جاری با همکاری بخش خصوصی این استان، نیروگاه بادی در شهرستان دامغان می‌سازند.

امیر خلیلی‌خواه با بیان این که سرمایه‌گذاران آلمانی بیش از 400 میلیون یورو برای راه‌اندازی این نیروگاه‌ها ارز وارد ایران اسلامی می‌کنند، افزود: برجام فرصتی ارزشمندی برای حضور فعالان اقتصادی از نقاط مختلف جهان به کشور را فراهم کرده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های اقتصادی 27 هزار میلیارد ریالی در هفدهم خرداد ماه 94 در استان سمنان، گفت: سرمایه‌گذاری فعالان بخش خصوصی آلمان در دامغان از نمونه‌هایی ارزشمند از عملیاتی شدن این تفاهم نامه هاست.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی سمنان با بیان این که در 2 سال گذشته بیش از 6 هزار و 500 میلیارد تومان تفاهم‌نامه اقتصادی از سوی دولت یازدهم با بخش خصوصی در استان منعقد شد، گفت: مردم این دیار در آینده نزدیک طعم رونق اقتصادی و افزایش رفاه اجتماعی را می‌چشند.
خلیلی‌خواه با انتقاد از بعضی از مسوولان که با درشت نمایی تعدادی از مشکلات در رغبت فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در استان می‌کاهد، تصریح کرد: سمنان توانایی پذیرش سرمایه‌گذاری به هر اندازه در نواحی و شهرک صنعتی را دارد.
وی ادامه داد : در سفر فروردین ماه سال 95 دکتر روحانی به سمنان تفاهم‌نامه‌های مهم و ارزشمندی با بخش خصوصی منعقد شد و با اجرایی شدن این طرح‌ها در میان مدت بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی استان کاهش می یابد.
به گفته وی شهرستان دامغان را به دلیل موقعیت جغرافیایی و برخورداری از اقلیم و شرایط آب و هوایی از نقاط مطلوب استان برای سرمایه‌گذاری در بخش احداث نیروگاه‌های بادی به شمار می رود.
وی بیان داشت: سرعت باد در دامغان در بعضی از روزهای سال به بیش از 80 کیلیومتر برساعت می‌رسد و باید از این منابع برای تولید انرژی‌های پاک بهره گرفت.
خلیلی‌خواه ادامه داد: حضور سرمایه‌گذاران در استان به‌عنوان یک اصل مهم برای تمام مسوولان مربوط نهادینه شده است و بخش قابل توجهی از همایش‌های اقتصادی که در استان برگزار می‌شود برای افزایش جذب سرمایه‌گذار است.
نرخ مشارکت اقتصادی استان سمنان 39.4 درصد در سال 95 و سهم شاغلان در بخش‌های مختلف اقتصادی در بخش خدمات بیش از 49 درصد، در بخش صنعت و معدن بیش درصد و در کشاورزی بیش از 18 درصد بوده است.

()