مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,2 بهمن 1396
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 254منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005959 07:53:00 | 1396/4/21

از این به بعد به جای به همراه بردن کارت شناسایی و کارت پرواز به فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما تنها می‌توانید از اثر انگشت خود استفاده کنید.

این ابتکار عمل توسط خطوط هواپیمایی دلتا ایرز در امریکا اجرایی می‌شود و مسافران با قراردادن دو انگشت میانی خود بر روی یک دستگاه اسکنر می‌توانند احراز هویت کرده و سوار هواپیما شوند.
با استفاده از این فناوری ابتکاری فرآیند طولانی و وقت‌گیر تهیه چک لیست مسافران حذف شده و به سرعت می‌توان آنها را برای پرواز آماده کرد.

سیستم ابتکاری مورد استفاده دلتا ایرز، مبتنی بر فناوری بیومتریک خاصی است که توسط شرکت کلیر در نیویورک ابداع شده است. برای استفاده از این فناوری دلتا ایرز کیوسک‌های اسکن متعددی را در ۲۲ فرودگاه امریکا نصب کرده است.

اگر چه استفاده از سیستم اسکنر مذکور به تسریع فرآیند پرواز و احراز هویت مسافران منجر می‌شود، اما برخی نگرانی‌های امنیتی در مورد حفظ حریم شخصی مسافران و امنیت آنها نیز وجود دارد. زیرا علاقمندان به استفاده از سیستم یادشده باید گواهینامه خود را اسکن کرده و در اختیار سیستم مذکور قرار دهند و علاوه بر این باید شماره تامین اجتماعیشان را نیز در آن وارد کنند. لذا هک شدن احتمالی سیستم مذکور موجب افشای اطلاعات خصوصی مسافرانی می‌شود که از پروازهای دلتاایرز استفاده می‌کنند.
از همین رو نصب و استفاده عملیاتی از این سیستم منوط به صدور تاییدیه اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده امریکاست.

()