مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,31 فروردين 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 347منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005960 07:58:00 | 1396/4/21

شرکت Lucid Motors از تولید یک خودروی برقی پرسرعت به نام Alpha Speed Car خبر داده که می‌تواند با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

خودروی مذکور سریع‌تر از پیشرفته‌ترین مدل خودروی فراری یعنی LaFerrari حرکت می‌کند و نکته مهم در این میان برقی بودن خودروی یاد شده است.

خودروی یاد شده در آزمایش‌های بعدی توانست برخی محدودیت‌های نرم‌افزاری را هم پشت سربگذارد و رکورد ۳۷۸ کیلومتر در ساعت را هم ثبت کند. شرکت سازنده می‌گوید در تلاش است تا سرعت حرکت خودروی یاد شده را باز هم افزایش دهد و رکورد بهتری را به ثبت برساند.

قرار است موتور مدل نهایی این خودرو ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت داشته باشد و بعد از یک بار شارژ کردن باتری‌های این خودرو طی کردن مسافتی ۶۴۳ کیلومتری با استفاده از آن ممکن باشد. قرار است دو مدل دیگر از این خودرو هم عرضه شود که ارزان قیمت‌تر بوده و بعد از هر بار شارژ باتری می‌توانند به ترتیب حدود ۵۰۰ و ۳۸۰ کیلومتر را بپیمایند.

عرضه عمومی این خودروهای برقی به بازار از سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود. قیمت ساده‌ترین مدل این خودروها ۶۰ هزار دلار است. اما قیمت مدل‌های دیگر هنوز اعلام نشده است. قرار است در سال ۲۰۱۹ ده هزار خودرو از این نوع و در سال بعد ۵۰ هزار واحد از آن تولید شود.

()