مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,1 تير 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 256منبع: روابط عمومي شركت توزيع برق مشهد
کد خبر : 10005972 07:47:00 | 1396/4/25

مهندس معین‌پور مشاور مدیرعامل شرکت توانیر و مسوول پروژه‌های اقتصاد مقاومتی توانیر، و مهندس مدقق معاونت سیستم‌های اندازه‌گیری و شبکه هوشمند ساتبا، مهندس تقی‌پور از مدیران شرکت ساتبا در نشستی مشترک با مدیرعامل و مدیران شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با نحوه اجرای طرح فهام، ویژگی‌ها و نتایج موفقیت‌آمیز این طرح آشنا شدند.

در این نشست مهندس سعیدی ضمن تشریح ویژگی‌های اجرای طرح فهام گفت: دستاورد اجرای صحیح فهام تنها نصب کنتورهای هوشمند نبوده بلکه در رصد و نظارت‌های مدیریتی نیز نقش داشته است و امروز میزان تلفات شرکت ما در مقایسه با کشور کمتر از سایر شرکت‌ها است و یکی از دلایل این موفقیت نصب به موقع، کنتورهای AMI بوده است.

وی تصریح کرد: اجرای صحیح فهام به شکل کاربردی از موفقیت‌ها و دست‌آوردهای مجموعه شرکت توزیع برق مشهد، پیمانکاران و بخش خصوصی محسوب می‌شود.
در این نشست مهندس مدقق نیز گفت: توزیع برق مشهد در اجرای طرح فهام از سایر شرکت‌های توزیع جلوتر است و سیاست وزارت نیرو حمایت از این طرح می‌باشد که جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است. وی گفت: از آنجا که نصب 500 هزار کنتور هوشمند در کشور مورد تاکید وزارت نیرو قرار گرفته است، با توجه به اجرای موفق طرح فهام در مشهد می‌توان نصب 100 هزار از این کنتورها را برای شرکت توزیع برق مشهد در نظر گرفت.

در این نشست مهندس قاسم‌پور مجری طرح بهینه‌سازی و کاهش تلفات توزیع برق مشهد نیز به ارايه گزارش از نحوه اجرای طرح فهام در مشهد پرداخت و گفت: روند کاهش تلفات در شرکت توزیع برق مشهد از 15 درصد در سال 86 امروز به 6/1 درصد رسیده است.

وی در این نشست به تشریح، معماری مخابراتی و ویژگی‌های طرح فهام و اجرای آن در مشهد، روند توسعه سیستم AMI، اهمیت رویکرد خارج نمودن لوازم اندازه‌گیری از محل مصرف و همچنین ارايه مدل صحیح مدیریت اجرای فهام در شرکت توزیع برق مشهد در دفتر کاهش تلفات پرداخت.

در این نشست مهندس معین‌پور مسوول پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شرکت توانیر گفت: امروز شاهد یکی از موفقیت‌های توانیر و تلاش همکاران در توزیع برق مشهد هستیم و طرح‌های فهام، تولید پراکندگی، کاهش تلفات و برق روستايی از جمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی توانیر است.

وی تصریح کرد: تهیه و نصب 500 هزار کنتور هوشمند در کشور از مصوبات وزارت نیرو است و پیشنهاد می‌کنیم 100 هزار کنتورهوشمند توسط توزیع برق مشهد نصب شود چرا که تجربه آن را دارد و یکی از شرکت‌های موفق بوده و می‌تواند الگوی کشور باشد.

وی افزود: طرح فهام از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و امروز در مشهد شاهد اجرای موفق آن هستیم و به مدیر عامل و کارکنان شرکت توزیع برق مشهد خداقوت می‌گويیم.

شایان ذکر است مهندس معین‌پور پس از این نشست از مراکز نصب کنتورهای هوشمند در نقاط مختلف شهر مشهد و همچنین از مرکز پایش فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی توزیع برق مشهد بازدید و از نزدیک با عملکرد و نتایج اجرای طرح فهام آشنا شد.

()