مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,31 فروردين 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 313منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10005973 07:58:00 | 1396/4/25

معاون راهبری مدیریت شبکه برق گفت: تاکنون بیش از حدود ۱۵هزار مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.

مصطفی رجبی مشهدی با قدردانی از مردم به‌خاطر همکاری با صنعت برق جهت کاهش مصرف، اظهار داشت: پیش‌بینی‌های هواشناسی حاکی از افزایش ۱.۵ درجه دمای هوا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تابستان است که همین مساله باعث افزایش مصرف برق در سراسر کشور شده است.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد تاکنون بیش از حدود ۱۵۰۰۰ مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.
وی تصریح کرد: در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ما شاهد رکورد بی‌سابقه ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم که امیدوارم با همکاری مردم شاهد افزایش این عدد در روزهای آتی نباشیم.
رجبی مشهدی ادامه داد: روند افزایش مصرف در سال‌های گذشته نشان می‌دهد ما سالانه حدود ۵ درصد افزایش مصرف داشتیم و صنعت برق نیز برای چنین افزایشی پیش‌بینی‌های لازم و امکانات را فراهم کرده است و مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی تاکید کرد: اوج مصرف برق از ساعات ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر معمولاً اتفاق می‌افتد که امیدواریم با همکاری مردم و مشارکت‌های هر چند کوچک شاهد بالا رفتن دوباره پیک مصرف برق مثل روز ۱۴ تیرماه نباشیم. 

()