مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 564منبع: ايرنا
کد خبر : 10006007 08:20:00 | 1396/5/2

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تولید خودروهای هوشمند و برقی جزو برنامه‌های اصلی این معاونت است، گفت: تولید قطعات نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و امروز مشکلی در این زمینه در کشور وجود ندارد.

 دکتر سورنا ستاری درمراسم رونمایی از طرح کلان ملی فناوری و نوآوری خانواده موتور ملی سه سیلندر با بیان اینکه امروزه توان ساخت هر نوع قطعه در کشور وجود دارد افزود: یکی از نیازهای امروز کشور در راستای کاهش آلودگی هوا، تولید خودروهای برقی است که باید در این زمینه با جدیت کار شود.

وی ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارتباط خوبی با استارتاپ‌ها دارد از این رو می‌تواند در این زمینه به صنعت خودروسازی کمک کند.
ستاری اظهار کرد:در زمینه فناوری اتفافات خوبی در دنیا در حال رخ دادن است؛ جاده‌هایی وجود دارد که خودرو در حال حرکت بر روی آن خود به خود شارژ می‌شود که ایران نیز باید تلاش کند تا از دنیا عقب نماند.
ستاری افزود: بحث شارژ خودروهای برقی در کشور مساله مهمی است که معاونت علمی آمادگی کامل برای همکاری با صنعت خودروسازی در این زمینه دارد.
وی تاکید کرد: ممکن است در آینده بخشی که در زمینه صنعت خودرو کار نمی‌کند وارد این عرصه شود؛ از این رو صنعت خودروسازی باید برای به روز کردن خود و بهره‌مندی از فناوری‌های روز دنیا با شتاب بیشتری پیش روند.
ستاری با اشاره به اینکه شتاب توسعه صنعت خودروسازی در کشور قابل تفدیر است، گفت: با همکاری می‌توان به آخرین فناوری‌ها دست یافت.
وی گفت: قرار داد طرحی که امروز رونمایی شد قبل از برجام منعقد شده بود و خوشحالم که امروز به نتیجه رسید.
معاون علمی و فناوری ريیس جمهوری تاکید کرد: پیشرفت طراحی در این صنعت از اهمیت زیادی برخوردار است، اگر در این زمینه با جدیت تلاش نکنیم قادر به تولید دو تا سه مدل خودرو در سال نخواهیم بود.
ستاری گفت: نفوذ فناوری بر روی ساخت قطعات بسیار زیاد است، قالب‌سازی متحول شده و دیگر مشکلی در این زمینه در کشور وجود ندارد.
مراسم رونمایی از خانواده موتور ملی 3 سیلندر پرقدرت کم مصرف یورو 6 با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون ريیس جمهور و ريیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرکت سایپا دیزل برگزار شد.

()