مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 535منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006033 07:40:00 | 1396/5/8

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: در حال حاضر ضریب آمادگی نیروگاه‌های کشور ۹۸.۵ درصد، و ضریب آمادگی شبکه انتقال و توزیع برق کشور حدود ۹۹.۵ درصد است که در نوع خود بی نظیر است.

هوشنگ فلاحتیان، معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون در حال عبور از پیک مصرف برق تابستان سال جاری که در روز ۱۴ تیرماه به رکورد ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات رسیده بود، هستیم. پیک مصرف برق در تیرماه سال جاری به اندازه ۲۷۰۰ مگاوات یعنی حدود ۵ درصد نسبت به پیک سال گذشته افزایش داشت که چنین افزایشی بعضاً حتی بیشتر از میزان مصرف کل کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: برای عبور از پیک تابستان سال جاری از سال گذشته تاکنون حدود ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شده است تا پاسخگوی این حجم افزایش مصرف باشد. در حال حاضر ضریب آمادگی نیروگاه‌های کشور ۹۸.۵ درصد و ضریب آمادگی شبکه انتقال و توزیع برق کشور حدود ۹۹.۵ درصد است که در نوع خود یک رکورد حساب می‌شود.

به گفته فلاحتیان گزارش‌ها حاکی از این است که ما در روزهای جاری با افزایش ۳ تا ۵ درجه‌ای دمای هوای کشور روبرو هستیم و امیدواریم مردم عزیز با کاهش ۱۰ درصدی میزان مصرف خود در ساعت‌های پیک مصرف به ویژه بین ساعت‌های ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر نهایت همکاری را با صنعت برق داشته باشند.

()