مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 449منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006168 07:51:00 | 1396/5/30

محققان در پارک فناوری پردیس موفق به ساخت یک سازه ساختمانی با کمترین هزینه شدند.

یک شرکت‌ دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، به‌تازگی از یک سازه ساختمانی نوین که با توجه به مزیت‌های زیاد پتانسیل‌های بسیاری در صنعت ساختمان ایجاد می‌کند رونمایی کرد.
مهرناز فتاح حصاری، کارشناس ارشد نانو فناوری و مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: شرکت ما نزدیک به ۱۰محصول در حوزه فناوری‌های نوین ساختمانی را تولید می‌کند که در این فناوری تازه، ما دو فناوری را ادغام کرده‌ایم و با یک شیوه ساخت جدید به یک محصول نو دست یافته‌ایم.
وی تصریح کرد: این محصول یک دیوار ده سانتی است که هم نمای بیرونی ساختمان است و هم دیوار داخلی ساختمان را پوشش می‌دهد، قسمت داخلی جزو دیوارهای فوق سبک قرار می‌گیرد و عایق صوت، حرارات و مقاوم در برابر حریق است و قسمت بیرونی هم بتن پرمقاومت است که با ضخامت کم، این مجموعه دیوار نما را تشکیل می دهد.
فتاح در ادامه به رفع چالشی که این محصول در صنعت ساختمان ایجاد می‌کند اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که هم اکنون در صنعت ساختمان وجود دارد این است که در ساختمان‌های بلند ابتدا دیوارکشی‌ها انجام می‌شود و سپس سازه نما به این دیواره‌ها اضافه می‌شود و در واقع دو مرحله کار است، مرحله زمان و بخش هزینه.

وی تصریح کرد: با این سازه نوین، دو مرحله به یک مرحله کاهش می‌یابد به گونه‌ای که این سازه از داخل، دیوار داخلی و از بیرون، نمای ساختمان محسوب می‌شود و به این دلیل که در ساختمان‌های بلند مرتبه بحث هزینه و سرعت دو فاکتور مهم به شمار می آیند، این محصول پتاسیل ایجاد تغییر و تحول زیادی را در صنعت ساختمان داراست.

وی در خصوص مزیت‌هایی که این دیوار برای صنعتگران ساختمان ایجاد می‌کند گفت: این دیوار سرعت ساخت را تا ۵۰ درصد افزایش و هزینه‌ها را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد، این درحالی است که ضخامت نهایی دیوارهای پیرامونی هم تا ۳۰ درصد کم می‌شود و مقاومت بتن آن حداقل دو برابر بتن‌های عادی است. 

()