مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,2 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 526منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006170 08:25:00 | 1396/5/30

به‌تازگی یک کوله‌پشتی با پنل خورشیدی و باتری ۱۶ هزار میلی‌آمپری ساخته شده که قابلیت شارژ دستگاه‌های الکترونیکی کاربر هنگام حرکت را دارد.

شارژ نگهداشتن دستگاه‌ها هنگام سفر بیشتر اوقات یک چالش به حساب می‌آید. امروزه دستگاه‌های الکترونیکی که فرد با خود حمل می‌کند، فقط  شامل موبایل نمی‌شود. بسیاری از افراد نقشه‌های اکترونیکی، دوربین دیجیتال، دستگاه‌های جی پی اس و غیره را با خود حمل می‌کنند که همه دارای باتری‌های قابل شارژ دارند.

در این میان شرکت Ghostek کوله پشتی ساخته که راه‌حلی برای این مشکل به حساب می‌آید. این کوله‌پشتی دارای ویژگی‌های فناورانه‌ای است که دستگاه‌های الکترونیکی فرد را هنگام سفر شارژ می‌کند.
این گجت دارای یک پنل خورشیدی ۱۱ واتی و باتری ۱۶ هزار میلی‌آمپری با خروجی یو اس بی است. این پنل همراه یک پنل دیگر انرژی خورشیدی را جمع‌آوری می‌کند. همچنین در بخش‌های خارجی کوله‌پشتی نیز پورت‌های یو اس بی متعددی وجود دارد به این ترتیب کاربر می‌تواند هنگام حرکت باتری را شارژ کند.

کوله‌پشتی مذکور با ظرفیت ۶۰ لیتر دارای ویژگی‌های مختلفی است و شامل یک پوشش ضد باران نیز است. جالب آنکه وزن این گجت حتی پیش از پر کردن وسایل، ۷ پوند است که کمی سنگین به نظر می‌رسد. خوشبختانه پنل‌های خورشیدی و باتری متحرک هستند و بدون آنها وزن کوله‌پشتی به ۳ پوند می‌رسد.

()