مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,28 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 437منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006188 08:03:00 | 1396/6/4

مدیریت خودکار ورود و خروج افرادی که به‌طور مرتب به منازل مختلف رفت و آمد می‌کنند، کار دشواری است و ابداع یک قفل هوشمند به حل این مشکل کمک می‌کند.

این قفل هوشمند که اوتو نام دارد حاصل چهار سال تحقیق و بررسی تعدادی از مهندسان سابق شرکت‌های اپل و گوگل است و از طریق آن می‌توان ورود و خروج بچه‌ها، فروشندگان و تحویل‌دهندگان کالا و اقوام و دوستان را به خوبی مدیریت کرد.

در این قفل از کلیدهای سنتی و پیچاندن ضامن و دیگر بخش‌های آسیب‌پذیر قفل‌های امروزی خبری نیست و مقاومت آن در برابر حمله، فشار ناگهانی و بچه‌های شیطان بسیار زیاد است.
اجزای مختلف این قفل از فولاد ضدزنگ بسیار مستحکم ساخته شده و حتی در صورت وارد آمدن بیش از صدهزار بار فشار شدید و غیرعادی و بیشتر از ۲۵۰ هزار بار باز و بسته شدن از کار نمی‌افتد.
باز کردن این قفل تنها در صورت اطلاع از کد دسترسی تنظیم شده یا از طریق اتصال وای – فای یک گوشی مورد تایید به آن، ممکن است. ساکنان منزل می‌توانند به مهمانان یا دیگر مراجعان قابلیت تنها یک بار باز کردن این قفل را از طریق برنامه موبایلی مربوطه اعطا کنند.

یکی دیگر از مزایای این قفل امکان باز و بسته کردن آن در هر زمان و از هرنقطه کره زمین است. سازندگان قفل اوتو می‌گویند این قفل از یک سیستم ارتباطی پیشرفته رمزگذاری شده بهره می‌گیرد که مرتبا به روز می‌شود تا از حمله هکرها در امان باشد.
پیش خرید این قفل که عرضه آن از پاییز امسال آغاز می‌شود ۶۹۹ دلار هزینه دارد و نصب و راه‌اندازی آن باید توسط کارشناسان شرکت سازنده صورت بگیرد.

()