مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,30 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 422منبع: ايسنا
کد خبر : 10006202 08:20:00 | 1396/6/7

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس به دانش فنی ساخت سیستم شارژر برای کنترل و حفاظت از شارژرها و باتری‌های نصب‌شده در اتاق‌های باتری مورد استفاده در مراکز مخابراتی و نیروگاهی شدند.

 ایرج رستمی از محققان این طرح فعالیت این شرکت دانش‌بنیان را پشتیبانی و تعمیرات منابع تغذیه مربوط به شرکت‌های داخلی و خارجی دانست و گفت: با توجه به بیش از دو دهه تجربه در زمینه طراحی و ساخت منابع تغذیه سوییچینگ (Switch Mode Power Supply) یا SMPS دو محصول کنترلی و تغذیه را به تولید رساندیم.

رستمی، مهم‌ترین دستاورد این شرکت را یونیت نظارت و کنترل مرکزی سیستم شارژر دانست و ادامه داد: این محصول را بر اساس نیاز بازار داخلی با استفاده از دانش و تکنولوژی‌های روز دنیا و با برطرف کردن ضعف‌های نمونه خارجی طراحی و تولید کردیم که می‌تواند کنترل یک سایت و یک مجموعه را برای کنترل و مانتورینگ به عهده بگیرد.

وی با اشاره به مزیت‌های رقابتی این محصول اظهار کرد: امنیت بالا در کار از مهم‌ترین مزیت‌های این محصول است؛ چراکه در استفاده از نرم‌افزارهای خارجی احتمال هک وجود دارد. ضمن آنکه امکانات و کیفیت قطعات دستگاه‌های تولید شده نسبت به سایر نمونهها بیشتر است.

این محقق از مهم‌ترین مصرف‌کنندگان این محصولات را صنایع مخابرات، شرکت برق، شرکت نفت، بانک‌ها، صنایع باتری‌سازی، صنایع نظامی و تمام صنایعی که باتری و تجهیزات مخابراتی را استفاده می‌کنند، دانست.

رستمی خاطرنشان کرد: از جمله موفقیت‌های این شرکت دانش‌بنیان تولید دستگاه یونیت نظارت و کنترل مرکزی سیستم شارژر برای کنترل، مانیتورینگ و حفاظت از شارژرها و باتری‌های نصب شده در اتاق‌های باتری، مورد استفاده مراکز مخابراتی، نیروگاهی و مراکز کنترل راه آهن و مترو نام برد که به‌عنوان یکی از هشت محصول برتر پارک فناوری پردیس هم معرفی شده است.

()