مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
پنجشنبه,3 اسفند 1396
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 145منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006211 07:44:00 | 1396/6/9

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری از تاسیس شهر هوشمند در استان بوشهر خبر داد.

مصطفی کاظمی در خصوص تاسیس شهر هوشمند در بوشهر گفت: در راستای توسعه مناطق ویژه علم، فناوری و نوآوری و بر اساس ارزیابی‌هایی  که از پنج منطقه ویژه منتخب دارای مجوز توسط شورای عالی عتف صورت پذیرفته است، شهر بوشهر به‌عنوان یکی از کاندیدهای اصلی اجرای پروژه شهر هوشمند است.

 کاظمی در خصوص اهمیت انتخاب شهر بوشهر گفت: شهر بوشهر دارای پتانسیل‌‌های ذاتی متعددی است که هریک به تنهایی می‌توانند فرصت‌های منحصر به فردی را برای توسعه فناوری در سطح ملی و منطقه‌ای ایجاد کند.

وی ضمن اشاره به ویژگی‌های استان بوشهر افزود: علاوه بر وجود ذخایر عظیم نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنعت انرژی هسته‌ای، صنعت سیمان، صنعت شناورسازی، صنایع تجهیزات و تاسیسات دریایی و سکوهای نفت و گاز و صنایع شیلات، منطقه ویژه اقتصادی تجاری و صنعتی بوشهر این استان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است که با اهتمام استاندار محترم استان جناب اقای دکتر سالاری در دست توسعه و بهره‌برداری کارامد است و همین امر امکان اجرایی کردن مولفه‌های شهر هوشمند در منطقه الگوی شهر بوشهر را میسر می‌سازد.

به گفته وی، همچنین نرخ رشد بالای بهره‌گیری از فناوری اطلاعات توسط مردم بوشهر در جهت تسریع این پروژه بسیار حائز اهمیت است.
معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف در ادامه ضمن بیان اهمیت و اهداف  ایجاد شهر هوشمند افزود: بهبود کیفیت زندگی با استفاده از اطلاعات و فناوری شهری و بهبود کارایی خدمات و برآوردن نیازهای ساکنان؛ امکان تعامل مستقیم با جامعه و زیر ساخت شهر و نظارت بر اساس فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارتقا کیفیت، عملکرد و تعامل خدمات شهری، کاهش هزینه‌ها، مصرف بهینه منابع و بهبود تعاملات بین شهروندان و دولت از مزایای این اقدام می‌شود.
وی بهبود جریان مدیریت شهر و فراهم‌آوری امکان پاسخ لحظه‌ای را از اهداف اصلی ایجاد شهر هوشمند دانست. الگوی شهر هوشمند در بافت تاریخی شهر بوشهر به‌صورت آزمایشی اجرایی خواهد شد.

()