مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,30 ارديبهشت 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 273منبع: ايرنا
کد خبر : 10006221 08:01:00 | 1396/6/12

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با دستور «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت، مطالعات جامع امکان‌سنجی فنی و اقتصادی طرح تولید پنل‌های خورشیدی را از سیلیکون متال انجام داد.

برای اجرای این طرح با شرکت «اشمید» آلمان تفاهم‌نامه همکاری امضا شده و ایدرو براساس مدل مشارکتی مد نظر خود در حال شناسایی سرمایه‌گذار است تا پس از طی مراحل نهایی در ارکان سازمان، اجرای پروژه را آغاز کند.

میزان تقریبی سرمایه‌گذاری مورد نیاز این پروژه هشت هزار و 608 میلیارد ریال برآورد شده است.
اکنون در کشور هفت واحد صنعتی در زنجیره‌های نهایی تولید پنل خورشیدی (از ویفر و سلول خورشیدی) فعالیت دارند و سهم فعلی برق خورشیدی از سبد انرژی کشور حدود 6 هزارم درصد درصد است.
ایران با قرار گرفتن در کمربند خورشیدی، دارا بودن مناطق کویری و نیز برخورداری از 300 روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای جهان در زمینه قابلیت‌های انرژی خورشیدی است.
در لایحه برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور ساخت 26 هزار مگاوات نیروگاه جدید برنامه‌ریزی شده است که 16هزار مگاوات آن با تبدیل نیروگاه‌های گازی موجود به سیکل ترکیبی، سه هزار مگاوات آن با ساخت نیروگاه‌های تولید پراکنده (DG) و تولید همزمان برق و حرارت (CHP) و پنج هزار مگاوات دیگر آن با ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر بادی و فوتوولتاييک (خورشیدی) تامین خواهد شد.
()